Ekonomikas politikas svarīgākā nozīme ir tāda, ka tā izskaidro valdības ekonomiskos mērķus un veidu, un kā tos cenšas sasniegt. Starp valdības partijām norit diez gan lielas nesaskaņas par politiski ekonomiskiem jautājumiem. Lai gan plašā mērogā ir noteiktas vienošanās par ekonomiski politiskiem mērķiem un uzdevumiem, tomēr starp partijām pastāv domstarpības par to, cik katrs konkrētais mērķis ir svarīgs dotajā laika posmā un situācijā, un arī kāds būtu pareizākais rīcības plāns, lai sasniegtu noteiktos mērķus.
Valdībai ir jārūpējas par sekojošiem ekonomikas politikas mērķiem:
1. Ja valstī pastāv augsts un stabils nodarbinātības līmenis, tas nebūt nenozīmē, ka nebūs jāsaskaras ar tādu lietu kā bezdarbs. Valdības uzdevums ir radīt situāciju, kurā iedzīvotāji, kas vēlas strādāt, būtu nodrošināti ar darba vietu sev pieņemamā laika posmā.
2. Situācijā, kad pastāv relatīvi stabils cenu līmenis, ir jāierobežo un jākontrolē inflācija, jo tā var kaitēt ekonomikai.
3. Maksājumu bilances apmierinošs stāvoklis. Valstīs, kurās eksporta peļņu pārsniedz importa preču un pakalpojumu iepirkumu izdevumi, vērojams liels parāds salīdzinot ar pārējām pasaules valstīm, tāpēc viens no ekonomiski politiskajiem mērķiem ir novērst, lai šāda situācija nerastos.
Ekonomiskās politikas jēdziens, būtība, mērķi. Institūcijas. Fiskālā un monetārā politika.