1.Prognozēšanas uzdevumi un nozīme lēmumu pieņemšanā.
Prognozēšanas uzd. – objekta būtības, īpatnību un attīstības tendenču analīze; savstarpēji saistītu objektu korelatīvo sakarību pētīšana; ekspertu viedokļu par pētāmā objekta attīstības iespējām apkopošana; varbūtējo objektu attīstības ceļu, to realizācijas termiņu, problēmsituāciju izpēte; pieņemamo lēmumu seku zinātniski pamatota izvērtēšana.
Nozīme – 1)pētāmā objekta un ārējās vides analīze 2) iespējamo attīstības variantu izstrāde 3) attīstību sekmējošu lēmumu projektu seku analīze 4) variantu novērtēšana un izvēle 5) lēmumu pieņemšana un īstenošana 6) rezultātu novērtējums.
2.Prognozēšanas posmi.
Pirmsprognozēšanas posms – progn. objekta, mērķa un uzdevumu, progn. horizonta noteikšana. (globālā, Retrospekcija- etaps, kurā tiek pētīta progn. objekta attīstība, progn. fons un iegūts to sistematizēts apraksts. Progn. diagnoze – progn. objekta attīstības tendenču noteikšana, progn. modeļu un metožu izvēle jeb izstrādāšana, kā arī eksperimentāla šo modeļu un metožu pārbaude. Prospekcija – prognožu izstrādāšana, balstoties uz progn. diagnozes rezultātiem. Progn. verifikācija – progn. ticamības un precizitātes vērtēšana.…