Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:124356
 
Author:
Evaluation:
Published: 20.10.2005.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 5 units
References: Used
Extract

“EKSISTENCIĀLISMS – subjektīvā ideālisma forma, kas izplatīta mūsdienu buržuāziskajā filozofijā un literatūrā (it īpaši Rietumvācijā un Francijā); eksistenciālisms cenšas demoralizēt sabiedrisko apziņu, graut ticību zinātnei, pierādīt cilvēku eksistences bezmērķību un revolucionārās cīņas veltīgumu; buržuāziskās un sīkburžuāziskās apziņas demoralizācijas spilga ideoloģiska izpausme kapitālisma vispārējās krīzes laikmetā.” [4; 182]
“Eksistenciālisms cēlies no latīņu vārda existentia (eksistence, pastāvēšana). Šīs filozofijas izejas punkts – ,,var nebūt, bet eksistēt”.
Eksistenciālisma pamatā ir subjekts, tas kategoriski noliedz objektīvos likumus; jēgu, saturu, būtību neiekārtotajā pasaulē rada cilvēks. Arī otrs eksistenciālisma centrālais princips – ,,brīvības” izpratne – saistīts ar jebkādu morāles normu un likumu noliegumu.
Eksistenciālisms māca, ka cilvēks jau kopš dzimšanas tiek iemests naidīgā pasaulē, kur tam vienam pašam ar visiem līdzekļiem jācīnās par savu eksistenci un stāvokli.
Pasaulē, kas atbrīvota no objektīvā satura, mērķiem un likumiem, eksistenciālismam drošs ir tikai ,,es” – cilvēka ,,brīvā izvēle”. Tas ir relatīvisma pamats: viss pieņemams, jebkurš mēģinājums, lai tikai tas būtu brīvās izvēles rezultāts. No šejienes izriet doma par to, ka cilvēkam nepieciešams ,,iesaistīties”, ,,ielauzties” dzīvē, – ar šo prasību Sartra ideālistiskā filozofija atzina reālās eksistences, sabiedriskās dzīves nozīmi, kaut arī atņēma tām objektīvo jēgu.…

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,98 €
Work pack Nr. 1124458
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register