6. Kādi, laikmetam raksturīgi, garīgās kultūras elementi (sabiedriskā iekārta, uzvedība, izteicieni, mūzika u.c.) redzami filmā?
Cilvēki ir pieklājīgi un taisnīgi viens pret otru. Kad sieviete satiek vīrieti, viņš noskūpsta viņas roku. Šis sasveicināšanās veids parāda cieņu, pret sievieti un parāda, cik labi ir audzināts vīrietis.
Sabiedrības ir sadalīta divos slāņos – bagātie un nabagi. Bagātie pavada savu laiku tikai ar cienīgiem un bagātiem cilvēkiem, apmeklē operas un mākslas izstādes, kā arī ceļo. Nabagi pārsvarā strādā lauku darbus, un no visiem spēkiem cenšas izdzīvot.
Mūzika pārsvarā ir orķestra izpildījumā, kurā ietilpst pūšamie un sitamie instrumenti. Mūzikas temps ir ritmisks ar priecīgu noskaņu. Pārsvarā mūzika ir bez teksta un bez dziedātāja.
Valodā izmanto sieviešu un vīriešu uzrunas – kungs, kundze, jaunkundze. Ar savām rīcībām parāda, ka ir turīgi ,piemēram, apmeklē operas vai izstādes. Brīvā laikā izglītojas.
7. Noskaidrojiet, kā attiecīgo mākslas filmu uztvēra jūsu vecvecāki un vecāki padomju laikā! Vai viņu toreizējā un šodienas attieksme ir mainījusies? Ja „jā”, tad kā un kāpēc?
No vecvecmāmiņas noskaidroju, ka viņas attieksme nav mainījusies par Elzas rīcību, bet gan mainījusies attieksme par situāciju, kas tika attēlota filmā. …