Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:650023
 
Evaluation:
Published: 08.06.2016.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

25. Kredītspējas pārbaude , tās būtība un pielietojums. Pie 8.jautajuma

26. Bankrota prognozēšanas modelis un tā pielietošana.
Bankrota prognozēšanas modeļu izmantošanas varianti
• finanšu institūcijas un piegādātāji - iekļauj dažādus modeļus uzņēmuma maksātspējas analīzē;
• uzņēmumu vadība - iekšējā audita ietvaros, lai prognozētu un izvairītos no bīstamām finansiālām situācijām nākotnē
• investori - novērtē un atlasa tos uzņēmumus, kuros nebūtu vēlams veikt investīcijas, tādejādi izvairoties no neveiksmīgiem ieguldījumiem;
• neatkarīgie auditori - lai pieņemtu lēmumu attiecībā uz darbības turpināšanas principu un iegūtu nepieciešamos audita pierādījumus.
Attīstoties uzņēmējdarbībai, akcionāri un potenciālie investori pieprasīja metodes, lai varētu prognozēt ienesīgumu un uzņēmējdarbības risku. Kredītiestādes pieprasīja riska novērtēšanas metodes potenciālā aizņēmēja novērtēšanai. Lielie investori izvairījās investēt uzņēmumos, kuri ir tuvu bankrotam vai arī bankrotējuši. Kā liecina statistikas dati, uzņēmuma bankrots ir dabiska parādība brīvā tirgus sistēmā.
Bankrota prognozēšanas modeļus šodien izmanto daudzveidīgās situācijās dažādas ieinteresētas juridiskas un fiziskas personas, kuras uzskata, ka modeļi sniegs papildus pārliecību par uzņēmuma finansiālo stāvokli un maksātspēju tuvākajā nākotnē. Populārākie bankrota prognozēšanas modeļu izmantošanas varianti :
Viens no pierādījumiem, ir pieņēmums par uzņēmuma spējām turpināt savu darbību pārredzamā nākotnē – vismaz vienu gadu pēc bilances datuma.
Standarta pozitīvajā ziņojumā auditori norāda, ka uzņēmuma finanšu pārskati ir sagatavoti saskaņā ar vispāratzītajiem grāmatvedības uzskaites principiem, kas vienlaikus nozīmē arī to, ka, pēc auditora domām, uzņēmums darbosies un būs maksātspējīgs vismaz divpadsmit mēnešus, skaitot no bilances datuma.
Prognozēt uzņēmuma nākotni un problēmas, saistītas ar darbības turpināšanu, ir sarežģīti, tādēļ auditoriem jāiegūst pēc iespējas vairāk informācijas par uzņēmuma stratēģiju un biznesa plāniem, kā arī jāveic finanšu analīze.
Bankrota prognozēšanas modeļu izstrāde sākusies samērā nesen 20.gs. 60.gadu otrajā pusē un ka pastāv liela modeļu daudzveidība. Modeļi atšķiras ar izmantotiem finanšu rādītājiem, iekļauto finanšu koeficientu skaitu un aprēķinātā prognozes indeksa novērtēšanas kritērijiem.
E. Altmans bija pirmais zinātnieks, kurš izstrādāja bankrota prognozēšanas modeli uzņēmumiem izmantojot finanšu koeficientus dažādās kombinācijās un vienu no statistikas metodēm - saliktās diskriminanta analīzes metodi (MDA).

Author's comment
Editor's remarks
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register