Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:415717
 
Author:
Evaluation:
Published: 23.01.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 1 units
References: Not used
Extract

Konfliktu teorijas galveno jautājumu pirmo reizi uzdeva sociālais filozofs Tomass Hobs: „Vai sociālā kārtība ir iespējama?”. Viņš uzskatīja, ka pirmām kārtām visi organismi tiecas saglabāt un aizstāvēt sevi, to apstiprina cilvēktiesības, līdz ar to sabiedrībā cilvēku intereses nonāk sadursmē. Šādā gadījumā dabas pamatnostādne ir „visu karš pret visiem”. Otrs Hobsa uzskats ir, ka cilvēki upurē savas tiesības un intereses, lai dzīvotu stabilā un drošā likumu sabiedrībā.
Gan konfliktu, gan apmaiņas teorija uzsver domstarpību, strīdu un antagonisma/naida nozīmi. Tomēr atšķirība starp šīm teorijām ir tāda, ka apmaiņas teorētiķi saskata vienlīdzību starp sociālajiem faktoriem, savukārt konfliktu teorijas pārstāvji uzskata, ka resursu sadale ir nevienlīdzīga.
Markss un Engelss attīstīja un modernizēja konfliktu perspektīvu un attiecināja to uz ģimeni. Viņi atklāja vēstures teoriju – histogrāfiju –, kurā viņi attēloja vēsturiskās un sociālās izmaiņas attiecībā uz cilvēku un škiru konfliktu. Markss un Engelss uzskatīja, ka vēsturi nosaka materiālā produkcija.
Ģimenei Marksa un Engelsa teorijā bija īpaša niša. Viņi uzskatīja, ka ģimene sakņojas bioloģiskā paša interesē (self-interest) un ka tā ir sociālās organizācijas forma. Engelss savā darbā Ģimenes, privātīpašuma un valsts izcelsme atzīmē pārveidošanos no mātes līnijas (matrilineage) uz tēva līniju/patriarhālismu un monogāmiju (tēva tiesības), kas radusies darba dalīšanas rezultātā, kas balstās uz dzimumu. Pirmais šķiru konflikts vēsturē veidojas līdz ar antagonisma rašanos starp sievieti un vīrieti monogāmā laulībā. Ģimenei Engelss šeit nesaskata cēlonisku nozīmi, bet viņš to uzskatīja par konflikta mikro vienību lielākā kultūrā.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,48 €
Work pack Nr. 1136930
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register