Ir tāds viedoklis, ka antiglobālisms nodibinājās Francijā. Dažas franču izdevniecības apvienojās kopā, lai cīnīties pret nabadzību un nabadzīgo valstu ekonomiskiem parādiem. Tā bija antiglobālisma pamats.
Pēc tam, par antiglobālistiem kļuva marksisti, pacifisti, anarhisti, „zaļie”, seksuālais mazākums, jauniešu pārstāvji, bezdarbnieki, un daudzas citas sociālas grupas. 2003.gadā bija nodibinātas vairāk nekā 2500 antiglobālistu organizāciju.
Visas antiglobālas organizācijas taisa kādus pasākumus, lai pievelt sev sabiedrības uzmanību. Tādi pasākumi var būt mierīgi, kā arī ļoti agresīvi. Antiglobālisti var protestēt uz ielām, graut dārgus veikalus un ofisus, visādi šokēt sabiedrību. Tieši tāpēc antiglobālisma novērtējums nav viennozīmīgs. Cilvēki ļoti dažādi novērtē antiglobālistu rīcību.
Dažādiem cilvēkiem globalizācija var nozīmēt atšķirīgas lietas. Vieni to saprot ar augošo preču, kapitāla, informācijas un cilvēku plūsmu pāri robežām. Citi globalizāciju saista ar informācijas tehnoloģijām un cilvēku aizvien pieaugošajām iespējām izmantot informāciju. Vēl citi norāda uz mediju lomas palielināšanos, unificētu kultūras produktu un dzīves stilu izplatīšanos visā pasaulē.
Bieži uzmanība tiek vērsta uz brīvā tirgus kapitālisma ekspansiju, daudznacionālo korporāciju un starptautisko organizāciju ietekmes palielināšanos un tam pretēju procesu - nacionālu valstu lomas sarukšanu. Taču jāatzīst, ka globalizācijai ir arī acīmredzami negatīvas izpausmes: tā padziļina ekonomisko nevienlīdzību starp bagātajām un nabadzīgajām valstīm un noved pie milzīgas bagātības un varas koncentrēšanās šaurā personu, korporāciju un valstu lokā.6
…