Japāna ir salu valsts, kas lokveidā stiepjas 3.5 tūkst. km garumā un ir 377 815 km² liela. Tā izvietota uz 4 lielām salām – Hokaido, Honsju, Sikoku un Kjusju, un gandrīz 4 tūkst. sīku salu. Japānas galvaspilsēta ir Tokija. Tās ģeogrāfiskās koordinātas ir 35°Z pl. 139°A gar.
Japānas ģeogrāfiskais stāvoklis ir ļoti izdevīgs. Tā atrodas Klusā okeāna rietumu malā, tuvu Eirāzijas kontinenta austrumu piekrastei. Japānai kaimiņos ir lielākās pasaules valstis – Krievija, Ķīna, nosacīti arī ASV un Kanāda. Japānas koordinātas ir 129° - 146°A gar. un 29° - 46°Z pl.
Japāna ir kalnu zeme. Līdzenumi un zemienes atrodas galvenokārt tikai salu piekrastēs. Lielākais līdzenums ir Kauto un augstākā virsotne – Fudzijama – svētais kalns. Japāna ietilpst Klusā okeāna seismiskajā zonā, kurā notiek 90% visu pasaules zemestrīču. 1923. g. Honsju salā Japānā notika 2. spēcīgākā zemestrīce pasaules vēsturē. Japānas salās ir apmēram 200 vulkāni un no tiem 60 ir darbīgi. Salas atrodas taifūnu ceļā, kas nodara lielus postījumus. Japānas piekrastei bieži uzbrūk arī Cunami. Tie ir vairāk nekā 60 m augsti un pārvietojas ar ātrumu līdz 800 km/h.…