Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
9,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:234044
 
Author:
Evaluation:
Published: 23.05.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Vienkāršās grāmatvedības būtība, tās galvenās atšķirības no divkāršā ieraksta grāmatvedības.
Reģistrējot saimniecisko darbību, kā fiziskas, tā juridiskas personas uzņemas atbildību– kārtot grāmatvedību atbilstoši likumdošanas prasībām. Pielietotā grāmatvedības sistēma var atšķirties. Likums „Par grāmatvedību” nosaka, ka visi Latvijas Republikā reģistrētie uzņēmumi, iestādes un organizācijas kārto grāmatvedību divkāršā ieraksta sistēmā, kas paredz kontu un divkāršā ieraksta izmantošanu. Turpretī vienkāršo grāmatvedību var kārtot:
individuālie komersanti, individuālie (ģimenes) uzņēmumi, zemnieku un zvejnieku saimniecības, kuru iepriekšējā gada ienākumi no saimnieciskās darbības nepārsniedz 200 000 latu, kā arī citas fiziskās personas, kuras veic saimniecisko darbību;
sabiedriskās organizācijas, to apvienības, reliģiskās organizācijas un arodbiedrības, kuru gada ieņēmumi no saimnieciskās darbības nepārsniedz 25 000 latu.
Noteicošais kritērijs tam, vai uzņēmums drīkst kārtot grāmatvedību, neizmantojot divkāršā ieraksta sistēmu, ir tā juridiskā forma un ienākuma nodokļa veids, kuru uzņēmums maksā . nekādā gadījumā vienkāršo grāmatvedību nevar kārtot neliels SIA (sabiedrība ar ierobežotu atbildību) vai AS (akciju sabiedrība) un uzņēmumi, kuri reģistrēti kā uzņēmuma ienākuma nodokļa maksātāji.
Grāmatvedības uzdevums ir nodrošināt grāmatvedības datu lietotājus ar nepieciešamo informāciju, lai varētu analizēt saimniecisko darbību un pieņemt lēmumus, lai plānotu tās tālāko darbību. Kredītu un subsīdiju pieteikumu sastādīšanai, nodokļu aprēķinam, kā arī dažādu pārskatu sastādīšanai.
Vienkāršai grāmatvedībai ir divas būtiskas atšķirības salīdzinājumā ar divkāršā ieraksta grāmatvedību:
saimnieciskās darbības uzskaite, neizmantojot grāmatvedības kontus un divkāršo ierakstu
ieņēmumu un izdevumu uzskaite atbilstoši kases principam, jeb naudas plūsmai (kad nauda ienāk kasē, jeb bankas kontā, tad arī ierakstam)
2. Kādos gadījumos grāmatvedību individuālā komersanta firmā, individuālajā uzņēmumā vai zemnieku saimniecībā var kārtot vienkāršajā ieraksta sistēmā
Vienkāršā ieraksta grāmatvedību var kārtot :
IK, IU, ZS, kuru iepriekšējā gada ieņēmumi no saimnieciskajiem darījumiem <200 000 (līdz 2007. gadam Ls 45 000)
fiziskas personas, kas veic saimniecisko darbību;
sabiedriskās, reliģiskās organizācijas, arodbiedrības, kuru ieņēmumi no saimnieciskajiem darījumiem < 25 000
3 Kurām fiziskajām personām jāreģistrējas VID kā nodokļu maksātājiem un jākārto grāmatvedība?
Fiziskajai personai, uzsākot savu saimniecisko darbību, 30 dienu laikā jāreģistrējas kā saimnieciskās darbības veicējai Valsts ieņēmumu dienesta reģionālās iestādes nodaļā atbilstoši savai dzīvesvietai.
Saimnieciskā darbība ir jebkura sistemātiska, patstāvīga darbība par atlīdzību. Tā ir, piemēram, ar uzņēmuma līguma izpildi saistīta darbība , nekustamā īpašuma apsaimniekošana, personas īpašumā esošas piemājas saimniecības darbība, kā arī profesionālu pakalpojumu sniegšana, ja nav darba attiecību ar tiem, kam tiek sniegti pakalpojumi – piemēram, zinātniskā, literārā, pasniedzēja, aktiera, režisora, ārsta, zvērināta advokāta, zvērināta revidenta, zvērināta notāra, zvērināta mērnieka, zvērināta taksatora, mākslinieka, komponista, mūziķa, konsultanta, inženiera vai arhitekta darbība.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −9,48 €
Work pack Nr. 1143545
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register