1.Vīrietis, 37. gadus vecs, ar normālu ķermeņa uzbūvi, bez acīmredzamiem fiziskiem trūkumiem. Sūdzas par ilgstošām galvassāpēm, kuras ir jau 7 mēnešus. Neiroloģiski izmeklējumi nekādu patoloģiju neuzrāda. Vīrietis stāsta, ka pirms gada cietis autoavārijā, kurā gājusi bojā viņa mazā brāļameita(4.g.v.), citu cietušo nav. Vīrietis neatceras traumas un avārijas brīdi, bet atceras, ka atguvies un konstatējis, ka bērns gājis bojā. Vīrietim iepriekšējo mēnešu laikā ir izveidojusies atkarība no alkohola, viņš sūdzas arī par miega traucējumiem un intensīvām bailēm braukt ar mašīnu, kuras pavada sirdsklauves. Ir bijis viens suicidāls žests divus mēnešus pēc avārijas( miegazāļu pārdozēšanas mēģinājums).Pašlaik lieto miegazāles, lai aizmigtu, citus medikamentus nelieto. Vai varat nosaukt varbūtējos galvassāpju cēloņus un ar ko tie var būt saistīti? Kā izvērtējama atkarība no alkohola un suicidālais žests?
2.Kā var noteikt atmiņas funkcionēšanas īpatnības aterosklerozes, Alcheimera slimības un hroniska alkoholisma gadījumā? Vai tādas pastāv un kā tās ir definējamas un ar kādām metodēm nosakāmas?
3.Kā var izskaidrot pēcoperācijas psihozi pacientam pēc transplantācijas operācijas? Vai šādam cilvēkam var rasties somatopsihiski traucējumi?
4.Kādas psihes pamatfunkcijas būtu jāpārbauda bērnam, izvērtējot garīgās attīstības rādītājus, lai noteiktu, kāda specializēta mācību iestāde ir vispiemērotākā?
5.Kas var liecināt par izdegšanas sindromu krīzes centros strādājošiem psihologiem?…