Izvēloties piemērotu un pareizu koka mājas siltināšanas sistēmu, jāņem vērā mitruma jeb ūdens tvaika difūzijas robežnosacījumus, kondensāta rašanās un žūšanas nosacījumus.
Pēc būvju aizsardzības un pareizas būvniecības noteikumiem, būvējot māju (īpaši privātmāju) jāizvēlas tādi sienu materiāli, lai katra nākošā sienu apdares kārta sākot no ēkas iekštelpām uz ārpusi būtu ar augstāku ūdens tvaiku caurlaidību. Pretējā gadījumā tiks pasliktināts dzīvojamās vides mikroklimats un var veidoties kondensāts (teorētiskie aprēķini pievienoti pielikumā – “Metodiskie norādījumi projektētājiem un būvētājiem”).
Kondensāta rašanos telpās labi var novērot uz loga stikliem, kad to temperatūra ir zemāka nekā temperatūra, kurā rodas rasas punkts, un loga stikli nosvīst. Līdzīga parādība vērojama arī uz ēkas sienām, ja ziemā ēka nav ilgu laiku kurināta. Sienas ir atdzisušas, bet kad telpu sāk apkurināt, strauji ceļas gaisa temperatūra. Sienas nespēj sasilt līdz ar gaisa temperatūru un tāpēc uz tām rodas kondensāts.…