-
Koksnes pārbaude
Summaries, Notes12 Construction and construction works, Physics, Chemistry
Darba mērķis bija apgūt kokmateriālu fizikālo un mehānisko īpašību pārbaužu metodiku, izanalizēt iegūtos rezultātus un noteikt koksnes stiprības klasi pēc LVS EN 338:2016.
Nosakot gadskārtas pēc mērmikroskopa datiem (foto), veicot pārbaudes laboratorijā (spiedē paralēli un perpendikulāri, un liecē) un apkopojot rezultātus tabulā 1.4. secinu, ka robežstiprība pie 8—11% mitruma atšķiras no stiprības pie 12% mitruma.
Strādājot laboratorijā un pētot rezultātus pēc aprēķiniem var secināt, ka spiežot paralēli šķiedru virzienā koksnes parauga stiprība ir lielāka nekā spiežot perpendikulāri šķiedrām.
Salīdzinot priedes sagaidāmo stiprību laboratorijas apstākļos pārbaudītas koksnes stiprību, secinu ka aprēķinātā stiprība (Tabula 4.5.3.) pēc tilpumsvara ir mazāka (ar rezervi), bet laboratorijas apstākļos pārbaudītas koksnes stiprība ir nedaudz augstāka.
…
Materiālu un konstrukciju institūts Būvmateriālu un būvizstrādājumu katedra BŪVMATERIĀLU ĪPAŠĪBAS UN RAŽOŠANAS TEHNOLOĢIJAS, PAMATKURSS (BMT712) 4. laboratorijas darbs KOKSNES PĀRBAUDE Darba mērķis: Apgūt kokmateriālu fizikālo un mehānisko īpašību pārbaužu metodiku, analizēt iegūtos rezultātus. Darba uzdevumi: 1. Noteikt gadskārtu un vēlīnās koksnes daudzumu, izmantojot empīriskas formulas, aprēķināt sagaidāmo stiprību spiedē. 2. Noteikt materiāla blīvumu un pārrēķināt to koksnei ar 12% mitrumu, izmantojot atbilstošus pārrēķināšanas koeficientus, kas iegūti interpolējot vai ektrapolējot no 4.2.tabulas. 3. Noteikt spiedes stiprību paralēli šķiedrām, pārrēķināt to koksnei ar 12% mitruma. 4. Noteikt spiedes stiprību perpendikulāri šķiedrām un lieces stiprību, pārrēķināt to koksnei ar 12% mitrumu. 5. Veikt rezultātu apkopojumu, salīdzināt iegūtos spiedes rezultātus ar orientējoši noteiktajiem rezultātiem, kas iegūti, balstoties uz vēlīnās koksnes daudzumu. 6. Noteikt koksnes stiprības klasi pēc LVS EN 338:2016 4.1. GADSKĀRTU UN VĒLĪNĀS KOKSNES DAUDZUMS PARAUGOS 4.2. MATERIĀLA BLĪVUMA NOTEIKŠANA Noteikt materiāla blīvumu un pārrēķināt to koksnei ar 12% mitrumu, izmantojot atbilstošus pārrēķināšanas koeficientus, kas iegūti interpolējot vai ektrapolējot no 4.2.tabulas. Paraugu mitrums tika izmērīts lietojot digitālo koksnes mitruma mērītāju, dati apkopoti tabulā 4.2.1. un ir aprēķināts vidējais mitrums. 4.3. STIPRĪBAS NOTEIKŠANA SPIEDĒ PARALĒLI ŠĶIEDRĀM Paraugu ievieto presē un slogo vienmērīgi ar ātrumu 25±5 kN/min. Robežstiprību spiedē pie dotā mitruma izrēķina pēc formulas: σw=Pmax / a∙b, (4.7.)... 4.4. SPIEDES STIPRĪBAS NOTEIKŠANA PERPENDIKULĀRI ŠĶIEDRĀM (KOKSNEI AR 12% MITRUMU) 4.5. LIECES STIPRĪBAS NOTEIKŠANA Paraugu ievieto pārbaudāmajā iekārtā un slogo ar ātrumu 13,5±1,5 kN/min. Slodzi palielina līdz parauga sagrūšanai. Robežstiprību liecē izrēķina pēc formulas: σwl=3∙Pmax∙l / 2∙b∙h2, kur Pmax — maksimālā slodze (N); l — attālums starp balsta centriem (mm); h — parauga augstums (mm); b — parauga platums (mm). Rezultāts tabulas veidā. Secinajums.
-
Koksnes mikroskopiskā uzbūve
Summaries, Notes6 Chemistry, Construction and construction works
-
Koksnes pārbaude
Summaries, Notes12 Construction and construction works, Physics, Chemistry
- Siju un betona pārbaude
-
You can quickly add any paper to your favourite. Cool!Koksnes mikroskopiskā uzbūve
Summaries, Notes for university6
-
Konstruktīvo būvmateriālu eksperimentāla pārbaude. Laboratorijas darbs
Summaries, Notes for university6
-
Laboratorijas darbs. Konstruktīvo būvmateriālu eksperimentāla pārbaude
Summaries, Notes for university6
-
Laboratorijas darbs. Konstruktīvo būvmateriālu eksperimentāla pārbaude
Summaries, Notes for university8
-
Piena kvalitātes pārbaude
Summaries, Notes for university3