Industriālā revolūcija
Industriālā revolūcija jeb rūpniecības apvērsums- laikaposmā no 18. gs. vidus līdz 19. gs. vidum notikušās ekonimiskās, sociālās, politiskās un tehniskās pārmaiņas, kas saistās ar pāreju no manufaktūras uz mašinizētu ražošanu, rūpnieciskās ražošanas attīstību, agrāras ekonomikas pārveidi industriālā
Kapitālisms- politiska, sociāla un ekonomiska sistēma, kuras pamatā ir preču tirgus attiecības un ražošanas līdzekļu privātīpašums.
Fabrika- rūpniecības uzņēmums, kur daudzi strādnieki, izmantojot darbgaldus un mehānismus, ražo preces tirgum.
Kapitāls- nauda, īpašums un citi līdzekļi, kas nodrošina uzņēmējdarbību un nes peļņu tā īpašniekam.
Urbanizācija- rūpniecības un iedzīvotāju koncentrācija lielās pilsētās; pilsētnieku skaita palielināšanās un laucinieku skaita samazināšanās.
Šķiras- lielas sabiedrības grupas, kuru piederīgajiem ir noteikta vieta ekonomikā un līdz ar to pretējas intereses un atšķirīga pozīcija sociālajos konfliktos
Proletariāts- algotie strādnieki
Sociālisms- politiska un ekonomiska mācība un kustība par tādas sabiedrības izveidi, kurā galvenie ražošanas līdzekļi būtu sabiedriskā īpašumā.
Buržuāzija jeb kapitālisti- rūpnīcu īpašnieki un uzņēmēji, baņķieri
Autonomija- tiesības patstāvīgi īstenot kādu valsts varas daļu, pašpārvaldes tiesības, ko kādai valsts teritorijai vai iedzīvotāju grupai piešķir augstākās varas nesējs.
Antisemītisms- naidīga, izaicinoša, vai noliedzoša attieksme pret ebrejiem.
…