Kas ir komunikācija? Komunikācijas veidi, skaidrojumi un modeļi.
Komunikācijas veidi. masu informācijas līdzekļi – tos iedala trīs galvenās kategorijās: pārstāvnieciskie, prezentējošie, mehāniskie.
Šenona un VĪbera teorija par komunikāciju , plaši pieņemta kā viena no galvenajām seklām no kuras audzis pētījums par komunikāciju. Komunikācija ir kā vēstījuma sūtīšana. Viņu pamata komunikācijas process ir kā vienkāršs lineārs process. Avots, pieņemot lēmumu par kādu vēstījumu , tad tas tiek pārveidots par signālu, kas tiek sūtīts pa kanālu , ko saņem adresāts.
Viens no terminiem modelī ir troksnis. Troksnis ir kaut kas, kas pievienots sūtījumam, starp sūtītāju un saņēmēju.
Informācija: tālāka nozīme- mēs varam izmantot „bitu”, lai izmērītu informāciju. Vārds „bits” ir saspiests „skaitlis binārajā ciparu sistēmā” un praktisks līdzeklis Jā/Nē izvēlei.
Redundance un entropija ir cieši saistīta ar „informāciju”, redundance tas, kas paredzams vai parasts sūtījums, pretējs redundancei –entropija.
Kanāls – tas ir fizisks līdzeklis, a kuru nodod signālus. Galvenie kanāli – gaismas viļņi, skaņas viļņi, radošie viļņi, radio viļņi, telefona līnija, nervu sistēmas un citas.
Semiotikas pamati, komunikācijas vēsture un teorija.
Komunikācijas līdzekļu attīstības posmi.
• Līdz verbālais periods – attīstījās alus cilvēki, kas neprata artikulēti runāt, sis posms turpinājās simtiem tūkstošu gadu.
• Mutvārdu ziņojumu periods-pirms aptuveni 50tūkstošiem gadu radās artikulēta runa kā komunikācijas līdzeklis. Pakāpeniski valoda kļūst par galveno komunikācijas un zināšanu pārmantošanas līdzekli.
…