Zīmes - pastāv neatkarīgi no mums - kā debesis, zeme, zvaigznes, koki, gan gadsimtiem ilgi ir cilvēku veidotas - kā mājas, ceļš, bultas, maize. Ar zīmju valodu - simboliem, mēs vēlamies kādam kaut ko pateikt. Tā ir šifrēta valoda, un ir jābūt atslēgai, lai to saprastu
ORNAMENTS – cilvēces garīgās dzīves atspulgs un izziņas objekts
Simboli - Attīstoties domāšanai un spējai vispārināt, cilvēki savas idejas izteica ar simbolu palīdzību. To rašanās saistāma jau ar paleolīta laiku. Gadskārtu svētkiem raksturīgi Saules un gaismas simboli. Lieldienās – olas, šūpoles, Ziemassvētkos – bluķis, Jāņos – siers, vainags, uguns.
Heraldika - ir vēstures palīgnozare, kas pēta ģerboņus kā vēstures avotu. Tā izveidojās 19. gadsimta 2. pusē, un attīstās saistībā ar ģenealoģiju, numismātiku, paleogrāfiju un sfragistiku. Heraldikas pirmsākumi meklējami heroldu darbībā, kuri turnīros izskaidroja un slavināja bruņinieku ģerboņu nozīmi. Vēlākos gadsimtos tika izveidotas heraldijas- iestādes, kas ar likumu aizsargāja konkrēta ģerboņa autortiesības. Kopš Eiropā revolūciju rezultātā tika iznīcināta aristokrātijas vara, ģerboņu pētīšana palikusi vēsturnieku ziņā.…