Pašreizējās tendences un to attīstība arvien vairāk mūsu sabiedrību un medijus salāgo ar pasaules procesiem un parādībām. Tās ir jaunas tendences, kas ienāca Latvijā pēc neatkarības atgūšanas un liek pamatus brīvai un demokrātiskai saziņas līdzekļu sistēmai. Saziņas līdzekļu tirgus attīstībā un masu komunikācijas procesu demokratizācijā notikušas lielas pārmaiņas.
Mediji īsā laika posmā (1987.-1991. g.) kļuva par būtisku cilvēku dzīves daļu un ieguva īpašu statusu sabiedrībā, iegūstot mūsdienu pasaulei unikālu komunikatīvo pieredzi. Kopš neatkarības atjaunošanas mediji strauji mainīja saturu, virzienu un dažādu procesu atspoguļojumu.
Mediji kā viens no pirmajiem sociālajiem institūtiem praksē apguva gan demokrātijas, gan tirgus prasmes, un sāka uzradīt sabiedrības pārejas problēmas, kuras žurnālistika pati zināšanu un profesionāļu prasmju trūkuma dēļ nespēja apzināt un analizēt.
Latvijas mūsdienu mediju sistēma kopumā izveidojās līdz 90. gadu vidum. Šī perioda sākums bija sarežģīts, ekonomiskās grūtības pastiprināja politiskie notikumi.
Elektronisko masu mediju auditorijas struktūra un paradumi pakāpeniski sāka mainīties tikai 1993. – 1994. gadā, jo pārveidojās nodarbinātības struktūra un dzīves stils.…