Agrotūrisms – saistīts ar agraro vidi un tās produktiem. Tūrisms lauku saimnniecībā ir viens no agrotūrisma eementiem. Agrotūrisms ir plašāks jēdziens, kas ietver sevī festivālus, muzejus, amatniecības izstādes, kultūras pasākumus un izstādes.
Zaļais tūrisms – videi draudzīgas tūrisma formas pretstatā masu tūrismam, lai samazinātu masu tūrisma kaitīgo ietekmi uz vidi.
Ekotūrisms - plašāks skatījums: tūrisma attīstības forma, kas integrē lauku attīstību, tūrismu, resursu izmantošanu un aizsargājamo teritoriju pārvaldi. Parasti saprot kā dabas tūrismu, kas veicina vides aizsardzību. Tā ir lauku tūrisma forma.
Lauku vide (pēc Leina) ir: iedzīvotāju blīvums un apdzīvoto vietu lielums; zemes lietošanas veids un saimnieciskais raksturojums; tradicionālas sociālās struktūras.
Lauku vide kā daudzfunkcionāls resurss: lauksaimniecība; mežsaimniecība; ūdens izmantošana; ēku celtniecība; konservācija un dabas aizsardzība.
Ekonomiskie labumi: jaunas darba vietas; garantēta esošā nodarbinātība transportā, medicīnas aprūpē, amatniecībā; lokālā ekonomika daudzveidojas, rodas daudzveidīgākas darbības iespējas, kas sargā pret pieprasījuma krišanos kādā noteiktā sektorā un nodrošina stabilu ienākumu līmeni; veicina esošo biznesa vveidus un pakalpojumus; sekmē jaunu biznesaveidu ienākšanu, kas daudzveido un stiprina vietējo ekonomiku un samazina vajadzības pēc valsts subsidētas lauksaimniecības
Sociālie labumi: atbalsta vietējo pakalpojumu uzturēšanu; rodas jauni objekti dažādiem kultūras un sporta pasākumiem; palielinās sociālo kontaktu un kultūras apmaiņu iespējas izolētās vietās; sekmē vietējo paražu un identitātes atdzīvināšanu; veicina iedzīvotāju atgriešanos lauku teritorijās; palielina sievietes lomu tradicionālākajās vai izolētākajās lauku sabiedrībās;…