Secinājumi:
Darba uzdevums tika izpildīts. Koka stienītim tika noteikta ieliece un aprēķināts Junga modulis. Video novērojām elastīgu deformāciju.
Rezultāta iegūšanai tika izmantota relatīvo kļūdu saskaitīšanas metode. Iegūtie rezultāti, manuprāt neatbilst realitātei, jo pārsniedz ieteicamo relatīvo kļūdu. To, iespējams, var saistīt ar darba veikšanu attālināti, neprecīziem rādījumiem, kas iegūti no mērinstrumentiem un to sistemātiskajam kļūdām vai ar kādu kļūdu aprēķinos, iespējams, arī nelielas kļūdas pieļautas noapaļošanas laikā. Noteikti rezultātu ietekmē ļoti lielie skaitļi ar kuriem darbojamies un darbības excel apvienojumā ar kalkulatoru.
Iegūtais grafiks atbilst paraugā dotajam, līdz ar to secinu, ka mērījumi noņemti korekti, līdz ar to kļūda ir pieļauta aprēķinos. Balstoties uz iegūto grafiku secinu, ka darbā laikā ir novērojams Huka likums.
Šajā eksperimentā rupju kļūdu var pieļaut aprēķinos izmantojot pirmo mērījumu, kā arī pēdējo, bet šajā gadījumā rupja kļūda būs mazāka. Tāpēc aprēķinos tiek izmantots vidējais mērījums.
Publiski pieejamā informācija norāda, ka Janga modulis kokam ir no 8,06 -23.6 GPa , tātad iegūtie rezultāti ietilpst norādītajā diapazonā.
Kopumā, neskatoties uz iespējamo kļūdu aprēķinos, uzskatu, ka darbs veikts veiksmīgi
…