Ja pacientam rodas stipri apgrūtināta elpošana, tad veic traheostomiju. Ja pēc operācijas pacientam paratireoīdo dziedzeru bojājumu dēļ rodas
hipokalcēmija, tad ir jāpaņem asinis no vēnas kalcija noteikšanai un tūlīt i/v jāievada 10 ml 10% kalcija hlorāta. Pacientiem ar slikti kompensētu hipertireozi, kuri operēti Greivsa slimības dēļ, var parādīties tireotoksiskas krīzes simptomi - tahikardija vairāk nekā 120 reizes minūtē, augsts asinsspiediens, vemšana, paaugstināta temperatūra. Tūlīt jāizsauc ķirurgs, kas ordinēs i/v infūziju, beta blokatorus, hidrokortizonu, propiltiouracilu.
4. Cukura diabēta pacientu izglītošana plānveida operācijai;
Nodrošināt iespējami labu cikura diabēta kontroli pirmsoperācijas posmā. Palielināt augstvērtīgu proteīnu uzņemšanu ar uzturu. Stabilizēt psihoemocionālo stāvokli, lai mazinātu stresu. Pacientiem ar kaitīgiem ieradumiem (smēķēšana, pārmērīga alkohola lietošana) iespēju un spēju robežās jāsamazina kaitīgo substanču lietošana. Konsultēties ar savu ģimenes ārstu vai endokrinologu par medikamentiem, kuri tiek regulāri lietoti diabēta un tā pavadslimību ārstēšanai.
5. Cukura diabēta pacientu pēcoperācijas aprūpes īpatnības.
Pēcoperācijas un atveseļošanās periods
Glikēmijas rādītājiem jābūt, cik vien iespējams tuviem mērķlielumam.
Uzturam pēc operācijas jābūt pilnvērtīgam, iekļaujot šķidrumu, augstvērtīgus proteīnus un ogļhidrātus.
Svarīgi ir zināt produkta ogļhidrātu saturu un glikēmisko indeksu, lai pareizi aprēķinātu nepieciešamo insulīna devu.
…