Kultūra ir pati vispārīgākā sociālā institūcija.
1) Kultūra ir vēstures gaitā mainīgu cilvēka spēju, sasniegumu un izturēšanās veidu (uzvedības normu, rīcības principu un darbības paraugu) kopums. Kultūra ir arī domāšanas modeļu (vērtību, priekšstatu, zināšanu) kopums.
2) Kultūru veido ar simbolu starpniecību pārņemtie tiešie un netiešie izturēšanās veidi, vēsturiski radušās idejas un ar tām saistītās vērtības.
Kas ir kultūra? (1) Estētiskā kultūras definīcija: kultūra ir elitāra mākslinieciska aktivitāte. (2) Etnogrāfiskā kultūras definīcija: kultūra ir tautas vai cilvēku grupas dzīvesveids. (3) Simboliskā kultūras izpratne: kultūra ir kopīgas nozīmes sistēmas; kultūra ir simbolu sistēmas vai modeļi.
Estētiskā kultūras definīcija
Pozitīvais – šaura, konkrēta un tieši estētiskais jūtīgums ir tas, kas atšķir cilvēkus un dzīvniekus (dzīvniekiem ir sociālā dzīve, pat nosacīti valoda, tomēr nav mākslas).
Negatīvais - augstās kultūras izpratne biežāk ir centrēta uz indivīdu, kamēr realitātē ikviena kultūras izpausme ir kolektīva;
Dalījums augstā/zemā kultūra ir biežāk sociāli nozīmīgs, nekā estētiski pamatots.
Etnogrāfiskā kultūras definīcija
Kultūra ir komplekss kopums, kas ietver zināšanas, ticību, mākslu, morāli, likumus, paradumus un ikvienu citu izpausmi, ko rada cilvēks kā sabiedriska būtne.
Pozitīvais – kultūra ir visuresoša un visu ietekmējoša, tā ir ikdienas dzīves daļa un ietvars
Negatīvais - šī definīcija ir pārāk plaša. Tā ietver ikvienu cilvēka darbību, kas nav tīri bioloģiska.…