Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:402803
 
Evaluation:
Published: 16.04.2015.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
Extract

7. SECINĀJUMI UN KOMENTĀRI
Veselības aprūpe laika posmā no 1999.gada ir piedzīvojusi dažādas fāzes.
No 1999.gada veselības aprūpes organizācija darbojās pēc „postpadomju” laika inerces. Kamēr pastāvēja uzņēmumi un ražotnes, tikmēr cilvēki bija pakļauti vispārējai dispanserizācijai, kura PSRS laikā bija kļuvusi obligāta. Tam bija savi plusi, jo cilvēki bija spiesti pārbaudīt savu veselību un saslimšanas gadījumā meklēja ārstus un tika hospitalizēti, kur slimnīcās pavadīja ilgu laiku ( skat. 2.2 un 2.3 diagrammas). Slimnīcas sniedza gan neatliekamo palīdzību, gan sociālās aprūpes pakalpojumus. 2003.gadā no Labklājības Ministrijas atdalījās un tika izveidota Veselības Ministrija. 90to gadu beigās sāka attīstīties ģimenes ārstu prakses.
2004.gadā Latvija iestājās Eiropas Savienībā (ES): „robežas kļuva brīvas”, brīva iedzīvotāju migrācija un imports. Sākās Eiropas Regulu un Direktīvu laiks,kurām mūsu veselības aprūpes iestādes, slimnīcas un poliklīnikas, nebija atbilstošas. Vajadzēja daudz ieguldījumus remontdarbiem un jaunām tehnoloģiskajām izmeklēšanas un diagnostikas iekārtām. Visiem valsts veselības aprūpes budžeta līdzekļu nepietika, tāpēc no 2004.gada sākās slimnīcu skaita samazināšana un esošo slimnīcu sakārtošana atbilstoši „Eiropas Savienības prasībām”.
2009.gadā, Latvijas ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes atjaunošanas programmas ietvaros, tika uzsākta Veselības aprūpes reforma Latvijā. 2004.gada, Slimnīcu skaita samazinājums vairāk kā uz pusi, t.i., ir likvidētas 84 slimnīcas, kas sastāda 56%, atspoguļots 2.4.diagrammā. 2010.gadā Latvijā funkcionējušas bija 67 slimnīcas. Reformas rezultāti ir: gandrīz uz ½ 45% samazinātu gultu skaitu, kurās hospitalizēto pacientu skaits sarucis gandrīz par 1/3, t.i. 29%. Hospitālī pavadītās gultas dienas ir samazinājušās gandrīz uz pusi, t.i. 49%. Taču, par 1/3 uzlabojies rādītājs par gultas apriti, tas nozīmē, ka slimnīcās esošajām gultām ir lielāks noslogojums - daudz vairāk pacientu, kas tajās pavada daudz īsāku laiku.
Izskatās, ka ir radīts ekonomiski izdevīgs modelis, taču reālā situācija 2010.gadā parādīja, ka tā ir tikai teorija.

Author's comment
Editor's remarks
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register