Secinājumi:
1. „Mākslas gadatirgus 2008” būs aizsākums kādai jaunai tradīcijai Latvijā – sākot ar 2008.gadu katru gadu notiks šāds pasākums, laika gaitā šajā gadatirgū piedalīsies aizvien vairāk Latvijā sastopamo latviešu kultūras mākslinieku. Augs gan dalībnieku, gan apmeklētāju skaits.
2. Latviešu kultūras izzināšana ir orientēta ne tikai uz ārvalstu tūristiem, bet arī uz pašas Latvijas valsts iedzīvotājiem, tādēļ šāds „Mākslas gadatirgus 2008” cikls pa Latvijas pilsētām ir ļoti nepieciešams, lai veidotos vienāds kultūras pārklājums visā valstī, ne tikai galvaspilsētā (lai valstij būtu izaugsme, visiem jābūt vienādām tiesībām un iespējām, it īpaši kultūras jautājumos).
3. Gadatirgus organizēšanas izvēlētais laiks Rīgā ir ļoti izdevīgs, jo tas ir laiks starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu. Laiks, kad kopā sanāk visa ģimene un cilvēki kopīgi dodas jaunos piedzīvojumos – apmeklē dažādus kultūras pasākumus, brauc ekskursijās, iepazīst savu kultūru un zemi, kurā dzīvo, un, protams, dodas arī uz gadatirgiem.
4. „Mākslas gadatirgus 2008” dalībnieku skaits ir ļoti daudzveidīgs – latviešu tradicionālā kultūra (podniecība, amatniecība, aušana, adīšana u.c.), mākslinieki, mūziķi, dziedātāji, dejotāji utt.
5. Diezgan liela vērība ir jāpievērš arī reklāmai, jo gadatirgus tā ir vienreizēja kopā sanākšana, kas nozīmē, ka to nokavējot, tā apskati vairs nevar atgūt. Līdz ar to „Mākslas gadatirgus 2008” tiek reklamēts jau mēnesi iepriekš pirms paša pasākuma notikšanas.
6. Lai šāds gadatirgus notiktu, tā finansējuma avots ir Valsts Kultūrkapitāla fonds. Kā arī sadarbība ar Rīgas domi un Kongresu namu, lai nerastos iebildumi pret pasākuma norisi paredzētajā laikā un vietā.
7. Gadatirgus kopējie izdevumi sastāda ~1600 Ls, bet paredzamie ienākumi ir ~6600 Ls, tas nozīmē, ka rīkojot šādu „Mākslas gadatirgus 2008” ir iespēja iegūt peļņu ~5000 Ls apmērā.
…