Katrs cilvēks no pirmās dzīves dienas līdz pēdējai ir iekļauts vienā vai vairākās grupās: ģimenē, darba vidē, sociālās institūcijās. Grupas veidojas pēc noteiktām pazīmēm, sociālā statusa, organizācijas, darbības perioda, sociometriskām attiecībām, darbības perioda, sociālās uzvedības, juridiskā statusa utt.
Attiecības grupā veidojas uz sociālo un individuālo gaidu pamata un savstarpējās uzticēšanās, atklātības, sadarbības, inerakcijas pamata.
Katrs grupas loceklis individuāli izjūt savu piederību pie grupas un apzinās savu sociālo statusu un lomu. Grupas locekļu nozīmības vērtējums balstās uz personības kvalitātēm un profesionālās darbības pienākumiem.
Cilvēks grupā attīstās kā personība: vērtē, salīdzina, baidās, respektē, neuzdrīkstas, ietekmējas. Iekļaujoties grupā, cilvēks internalizējas, pieņem grupas sociālās uzvedības normas, tradīcijas, darba organizācijas formas un metodes utt.
Pūlis ir bezstrukturāla cilvēku kopa, kas sapulcējušies vienkopus bez skaidra apzināta mērķa. Viņus savstarpēji saista emocionālais stāvoklis un kopējam objektam pievērstā uzmanība.
…