Preses brīvība.
Latvijas Republikā jebkurai personai vai uzņēmumiem, organizācijām ir tiesības brīvi paust savus uzskatus un viedokļus, izplatīt paziņojumus presē un citos masu informācijas līdzekļos. Preses un citi masu informācijas līdzekļu cenzūra nav atļauta. Nav atļauta arī masu informācijas līdzekļu monopolizācija.
Masu informācijas līdzekļu darbība.
Masu informācijas līdzekļi vāc, sagatavo, izplata informāciju saskaņā ar Latvijas Republikas likumiem. Nav pieļaujama iejaukšanās masu informācijas līdzekļu darbībā.
Autortiesību ievērošana.
Publicējamo un raidāmo materiālu izmantošanā masu informācijas līdzeklim jāievēro Latvijas Republikas likumi un starptautiskās autortiesību normas.
Obligātie eksemplāri.
Preses izdevumu obligātos eksemplārus nosūta iestādēm un organizācijām Latvijas Republikas Ministru Padomes noteiktajā kārtībā.
Publicētās informācijas materiālu glabāšana.
Masu informācijas līdzekļu redakcijām ir pienākums 3 gadus pēc informācijas vai ziņas izplatīšanas dienas glabāt attiecīgos manuskriptus, televīzijas un radio raidījumu sagatavošanas un pārraidīšanas procesā radušos dokumentus.
Informācijas avota noslēpums.
Masu informācijas līdzeklis var nenorādīt informācijas avotu. Tikai tiesa, ievērojot samērīgumu, var uzdot norādīt informācijas avotu.
Žurnālists.
Par žurnālistu tiek uzskatīts cilvēks, kas vāc, apkopo, rediģē vai citādā veidā sagatavo materiālus masu informācijas līdzeklim.
Žurnālistu tiesības.
…