Mātesplašu formu faktori apraksta galvenokārt tās izmērus, kāda tipa korpusus, barošanas avotus, tās var izmantot. Piemēram, kompānija var izveidot divas mātesplates, ar pilnīgi vienādu funkcionalitāti, bet tām būs dažādas formas, tādējādi vienīgās atšķirības starp tām būs fiziskās atšķirības. Un ļoti daudzas kompānijas tā arī dara, piemēram tās pašas versijas baby At un ATX versijas.
AT
AT formas faktors ir pirmais modernais mātesplates formas faktors, kas tika plaši izmantots. AT (Advanced Technology), tika izlaista 1984. gadā (IBM). Tieši pēc sabiedrībā nepieņemtajiem PC un XT formu faktoriem, kas sekoja ATX modelim , ATX kļuva par visplašāk izmantoto tipu, kā rezultātā izveidojās to pārdošanas bums 1980. gados. IBM klonu tirgotāji, laikā, kad parādījās AT, arī kļuva populārāki. 1990. gados daudzi datori vēl joprojām izmantoja tieši AT. ATX standarts kļuva populārs no 1997. gada.
Dizains
Tas nebija ļoti liels tehnoloģiskais lēciens, no vecajiem formu faktoriem. AT lielākais panākums bija „ Torņa” tipa datora korpusa izdomāšana, ar barošanas padeves pogu priekšpusē. AT piedāvāja korpusus ar 192 vatu barošanas bloku, kas bija trīskārši labāk nekā vecākajiem formu faktoriem.
AT mātesplates izmērs ir 12
The AT mātesplates izmērs ir 12 collas (305 mm) , kas nozīmē, ka tā neietilpa "mini desktop" or "minitower korpusā". …