Ekonomika un politika bieži iet roku rokā. Daudzu valstu politiskās sistēmas ir balstītas uz uzskatu, ka ekonomika ir prognozējami regulējams mehānisms. Bieži par regulatoriem kļūst politiķi. Viņu politiskie uzskati, uzskati par ekonomikas būtību un filozofiskā dzīves pieeja kļūst cieši saistīta ar valsts ekonomisko kursu un, iespējams, vadošo politiķu uzskati ir tikpat svarīgs makroekonomisks rādītājs kā, piemēram, inflācijas apjoms un ekonomikas pieauguma tempi.
Šī darba mērķis būs analizēt mūsdienu Eiropas attīstību galvenokārt ekonomiskā perspektīvā, taču arī dot politisko fonu, kur vien iespējams. Darba noslēgumā tiks dots vērtējums un secinājumi par tēmu.
Darba ierobežotā apjoma dēļ tiks veikti vairāki vispārinājumi un vienkāršojumi, piemēram, noteiktas valstis, atkarībā no sniegtās perspektīvas var tikt apskatītas grupās, nevis individuāli. Šādas grupas var būt EU15 valstis pret EU27 valstīm vai jebkāds cits vispārpieņemts valstu grupēšanas veids, piemēram, Ziemeļeiropas valstis, NVS valstis u.c. grupēšanas veidi.
Darbā tiks izmantota mācību materiālu literatūra, starptautiskas datu bāzes no Pasaules Bankas, Starptautiskā Valūtas fonda un ASV Centrālā izlūkošanas pārvaldes statistikas gadagrāmata, kuru dati ir brīvi pieejami internetā. Tiks arī izmantoti raksti, interneta raksti un papildus literatūra.