-
Monetārā politika
Finanšu sektors Latvijā
Finanšu sabiedrību definīcijas
MFI (S. 121 un S. 122) ir kredītiestādes un finanšu sabiedrības, kas pieņem noguldījumus vai tuvus noguldījumu aizstājējus no klientiem, kuri nav MFI, uz sava rēķina piešķir kredītus un veic ieguldījumus vērtspapīros, kā arī valstu centrālās bankas. Latvijas Banka izveido un regulāri atjaunina "Latvijas Republikas monetāro finanšu iestāžu sarakstu" (sk. Latvijas Bankas interneta lapas izvēlni "Normatīvie akti"). Eiropas Centrālā banka (ECB) savā interneta lapā regulāri publicē ES valstu MFI sarakstu (sk. Latvijas Bankas interneta lapas izvēlni "Saites"). Centrālās bankas saskaņā ar EKS 95 ietilpst sektorā S.121, bet pārējās MFI, t.i., kredītiestādes, krājaizdevu sabiedrības un naudas tirgus fondi - sektorā S.122). Kredītiestāde Latvijas Republikā var darboties kā banka, ārvalstu bankas filiāle vai elektroniskās naudas institūcija.
Centrālās bankas (S. 121) ir iestādes, kuru pamatdarbība ir nacionālās valūtas emitēšana, nacionālās valūtas iekšējās un ārējās vērtības saglabāšana un valsts starptautisko rezervju vai to daļas pārvaldīšana. Latvijas Republikas centrālā banka ir Latvijas Banka.
Kredītiestādes (S. 122) ir sabiedrības, kas dibinātas, lai pieņemtu noguldījumus un citus atmaksājamus līdzekļus no neierobežota klientu loka un savā vārdā izsniegtu kredītus un sniegtu citus finanšu pakalpojumus, vai elektroniskās naudas institūcijas, kas emitē maksāšanas līdzekļus elektroniskās naudas veidā. Latvijas Republikas kredītiestādes ietvertas "Latvijas Republikas monetāro finanšu iestāžu sarakstā".
Naudas tirgus fondi (NTF; S. 122) ir atvērtie ieguldījumu fondi, kuru apliecības likviditātes ziņā ir tuvas noguldījumu aizstājējas, t.i., normālos tirgus apstākļos tās var atpirkt, dzēst vai pārvest, un kuru līdzekļi galvenokārt, t.i., vismaz 85% no ieguldījumu portfeļa, ieguldīti naudas tirgus instrumentos, NTF apliecībās vai akcijās vai citos pārvedamos parāda instrumentos, kam atlikušais termiņš ir līdz 1 gadam (ieskaitot), vai banku noguldījumos. Latvijā ieguldījumu fonda piederību NTF nosaka Latvijas Banka, veidojot "Latvijas Republikas monetāro finanšu iestāžu sarakstu". ECB savā interneta lapā publicē ES valstu MFI sarakstu, kurā norādīti katras ES valsts NTF (ja tādi ir).
Krājaizdevu sabiedrības (S. 122) ir kooperatīvās sabiedrības ar mainīgu biedru skaitu un kapitālu, kuras saskaņā ar saviem statūtiem piesaista biedru noguldījumus un citus atmaksājamos līdzekļus, kā arī sniedz saviem biedriem citus finanšu pakalpojumus. Latvijas Republikas krājaizdevu sabiedrības ietvertas "Latvijas Republikas monetāro finanšu iestāžu sarakstā".
CFS (S. 123) ir finanšu iestādes, kuras iesaistītas galvenokārt finanšu starpniecībā, uzņemoties tādas saistības, kas nav valūta, noguldījumi un noguldījumu aizstājēji no klientiem, kas nav MFI, vai apdrošināšanas tehniskās rezerves. CFS ir kreditēšanā iesaistītās sabiedrības (piemēram, finanšu līzinga sabiedrības, faktūrkreditēšanas sabiedrības, eksporta vai importa finansēšanas sabiedrības), ieguldījumu fondi, ieguldījumu brokeru sabiedrības, finanšu instrumentsabiedrības (financial vehicle corporations), finanšu pārvaldītājsabiedrības, riska kapitāla sabiedrības (venture capital corporations), kā arī citas finanšu iestādes, ja to darbība atbilst minētajiem nosacījumiem. Pašlaik Latvijā galvenokārt darbojas kreditēšanā iesaistītās sabiedrības, ieguldījumu fondi un ieguldījumu brokeru sabiedrības.
…
Špikerī ir tēmas: Monetārās politika būtība, veidi un darbības pamatprincipi. Centrālā banka un tās funkcijas. Monetārās politikas instrumenti. Monetārās politikas nozīme valsts ekonomikas attīstībā. Monetārās politikas ietekmējošie faktori un efektivitāte. Monetārās politikas transmisijas mehānisms un kanāli. Monetārās politikas transmisijas mehānisms un kanāli Valūtas kursa kanāls. Monetārās politikas analīze Latvijā utt.
- Monetārā politika
- Monetārā politika
- Nauda, banku sistēma un monetārā politika
-
You can quickly add any paper to your favourite. Cool!Nauda, banku sistēma un monetārā politika
Summaries, Notes for university3
-
Monetārā politika
Summaries, Notes for university3
-
Lietuvas fiskālā, monetārā politika
Summaries, Notes for university1
-
Eiropas Savienības ekonomiskā un monetārā politika
Summaries, Notes for university8
-
Nauda, banku sistēma un monetārā politika
Summaries, Notes for university4