Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:128425
 
Author:
Evaluation:
Published: 16.03.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 18 units
References: Not used
Extract

Motivācijas teoriju pirmsākumi rodami jau seno filozofu darbos. Mūsdienās izstrādāti pat vairāki desmiti šo teoriju. Motivācijas jēdziena izpratne vienmēr ir bijusi cieši saistīta ar divu filozofisko virzienu: racionālā un iracionālā nostādnēm. Racionālās pieejas pārstāvji, sevišķi tas redzams seno domātāju un teologu darbos līdz 19.gadsimta vidum, uzskatīja, ka cilvēks ir unikāla būtne, kam nav nekā kopīga ar dzīvniekiem, un ka tikai cilvēks ir apveltīts ar prātu, domāšanu, apziņu, gribu un darbības izvēles brīvību. Indivīda uzvedības motivācija un tās ietekmētājfaktori ir meklējami viņa apziņā, prātā un gribā.
Iracinālisms kā filozofiska mācība savas idejas pamato ar piemēriem no dzīvnieku pasaules. Te uzsvērts, ka dzīvnieka uzvedība atšķirībā no cilvēka ir nebrīva, neprātīga, to vada neapzināti bioloģiska rakstura spēki, resp., organisma fizioloģiskās vajadzības.
Pirmās motivācijas teorijas, kas atspoguļoja šo racionālo un iracionālo skatījumu, parādījās 17.–18.gadsimtā. Tā bija lēmumu pieņemšanas teorija, kas izskaidroja cilvēka uzvedību ar racionāliem argumentiem, un automātisma teorija, kas dzīvnieku rīcību analizēja kā iracionālu. Lēmumu pieņemšanas teorija sākotnēji attīstījās ekonomikas ietvaros un bija saistīta ar matemātisko zināšanu lietošanu, skaidrojot cilvēka saimnieciskās darbības izvēles iespējas. Pēc tam to pielāgoja arī citām dzīves sfērām (Немов 2000 ).
Automātisma teorija izveidojās 17.–18.gadsimtā vienlaicīgi ar mehānikas attīstību, un to papildināja idejas par dzīvnieku automātisko, mehānisko, iedzimto atbildi uz kādu ārēju iedarbību. Šīs divas teorijas nesavienotas eksistēja līdz 19.gadsimta beigām. Tās atbalstīja teologi, un to savrupu attīstību veicināja filozofijas dalījums divos virzienos – ideālismā un materiālismā (Немов 2000). …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,98 €
Work pack Nr. 1151766
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register