Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:546068
 
Author:
Evaluation:
Published: 11.02.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Used
Extract

Pēdējos 10 gados politikas filozofi pievērsušies divu tematu iztirzāšanai, kas saistīti ar minoritātēm.Kultūrnacionālo minoritāšu tiesības un statuss multi-nacionālās valstīs jeb debates starp minoritātēm un multi-kulturālismu, kas izpaužas vērtībās, ierastajā kārtībā, attieksmē pret demokrātiskā režīma pavalstniecību jeb debates starp pavalstniecības un pilsoņtiesībām1 . Šīs abas debates attīstījušās neatkarīgi viena no otras.
Multikulturālims mūsdienās jau ir izveidojies par ideoloģiju, 1970.gados tas sāka izplatīties pasaulē. Sava loma šajā multlikulturālisma attīstībā bija hipiju subkultūrai ASV, kur tika sudināts miers un vienlīdzība, pretošanās kara. Multikulturālisma mērķis – iespēja minoritātēm nodrošināt iespēju dzīvot vienkopus, bez savstarpējās vardarbības vai naida. Jēdziens „svešs” multikulturālismā nepastāv, tas ietver harmoniskas, savstarpēji iecietīgas attiecības plurālistiskā sabiedrībā. Visas minorititātes ir vienlīdzīgas, vienādi atbildīgas valsts priekšā, tajā pašā laikā tām ir iespēja saglabāt savu etnisko kultūru un tradīcijas.
„Mūsdienu sabiedrību raksturo kulturālais plurālisms (iespēja dažādiem sabiedrības slāņiem un grupām paust un īstenot savus uzskatus, aizstāvēt savas intereses politikā, valsts pārvaldībā, kultūrā un citās jomās). Kā ideāls, multikulturālisms cildina kulturālo dažādību. Piemēram, valodu, reliģiju dažādība. Sabiedrībai ir jāsniedz multikulturāla izglītība, kas sniegtu izpratni par dažādu etnisko grupu kultūru un vēsturi, sagatavotu cilvēkus dzīvei vairāku rasu vai tautu sabiedrībā. Pastāvot pretrunām starp kultūrām var rasties konflikti, kas jācenšas atrisināt, akcentējot nevis kultūras savstarpējo apkarošanu, bet gan kultūras trūkumu vispār. Kultūrai ir tautu, rasu, visas sabiedrības apvienotājas loma. Pastāv uzskats, ka multikulturālisms ir utopija (nerealizējama tagadnes pretrunu atrisināšanas ideja).”2

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,98 €
Work pack Nr. 1121498
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register