Zoda berzēšana- ir signāls, ka klausītājs pieņem lēmumu ( ja tiek kaut kas piedāvāts). Nu nākamie žesti norādīs, vai lēmums ir pozitīvs vai negatīvs. Vērtējošs žests, kad roka tiek pielikta zodam un, iespējams, arī to berzē. Cilvēks izvērtē priekšlikumu, tajā pašā laikā pieņemot lēmumu. Kad zūd interese galva sāk balstīties rokā( piemēram, balsta ar īkšķi).
Galvas berzēšanas un galvas pliķēšanas žesti- pastiprināts apkaklītes raustīšanas variants ir žests, kad ar plaukstu tiek berzēta kakla aizmugures daļa, kura nosaukta par "sāpošā skausta" žestu. Cilvēks, kurš lieto šo žestu, parasti izvairās no sarunas partnera skatiena un skataās uz leju. Šis žests tiek lietots arī kā saērcinātības un dusmu signāls, un šajā gadījumā plauksta sākumā uzsit pa skaustu un tad sāk to berzēt. Pieņemsim, jūs aizrādāt savam padotajam, ka viņš ir kaut ko aizmirsis. Ja viņš uzsit pa pieri, signalizē, ka neņem ļaunā to, ka viņam aizrādijāt, bet ja uzsit pa pakausi, tad bez vārdiem tiek ziņots, ka jūs bustriski esat "sāpes pakausī", aizrādīdams par kļūdu.
Iedomāta diega noņemšana- ja cilvēks nepiekrīt pārējo uzskatiem vai attieksmei, taču kautrējas vai nevēlas paust savu viedokli, sekojošie bezvārdu žesti ir pazīstami, kā aizvietojošie žesti, tas ir, tos izraisa aizturēts spriedums. Viens no tiem, ir iedomāta diega noņemšana no apģērba. Veicot šo neuzkrītošo un neitrālo darbību, noņemējs parasti novērš skatienu no pārējiem cilvēkiem un skatās grīdā.
Galvas žesti- ir trīs galvas pamatstāvokļi- pirmais ir pacelta galva un šo pozu ieņem cilvēks, kura attieksme pret dzirēto ir neitrāla. Galvas pašķiebšana uz vienu pusi norāda, ka ir radusies interese. Čārlzs Darvins bija viens no pirmajiem, kurš atklāja, ka cilvēki, gluži tāpat kā dzīvnieki, pašķiebj galvu uz vienu pusi, kad kaut kas piesaista viņu interesi. Ja galva ir nolaista, tas nozīmē, ka attieksme ir negatīva un pat kritiska.
…