Vārdu “Linux” lieto, lai atsauktos uz trijām līdzīgam, bet tomēr atšķirīgām lietām.
Vis zemākajā aparatūras līmenī katra Linux sistēma balstās uz Linux kodolu (kernel), kas savā būtībā ir programma, kuras uzdevums ir nodrošināt sistēmas darbību, šī programma pārvalda datora iekārtas, ļauj vienlaicīgi darboties vairākām programmām un dara daudzas citas svarīgas lietas, uz kurām paļaujas citas programmas. Tā rūpējas par to, lai jūsu datorā viss varētu funkcionēt.
Biežāk vārdu “Linux” saprot kā Linux operētājsistēmu, kas sevī iekļauj Linux kodolu un daudzas citas programmas, kuras jūs izmantojat, lai paveiktu dažādus ikdienas darbus. Viena no programmām Linux operētājsistēmā ir, piemēram, komandrinda, kas ar dažādu komandu palīdzību ļauj jums kopēt failus, palaist citas programmas un veikt daudzus citus ikdienas darbus un darbiņus.
Un vis beidzot daudzas, programmatūras izstrādes kompānijas un brīvprātīgo apvienības izstrādā daudzas un dažādas programmas, kā piemēram OpenOffice, Gnome vai KDE grafiskās vides, spēles un daudzas citas dažādas programmas. Dažādus šādu programmu apkopojumus sauc par Linux Distributīviem. Šādi Linux distributīvi ir, piemēram, Ubuntu, Mandriva, SuSe un daudzi citi. Informāciju par Linux distributīviem var iegūt http://distrowatch.com/
…