Uzdevuma formulējums
Bananastate valsts drošības dienesti, noklausoties radiosignālus, uztvēra kādu ziņojumu, kas izraisīja to interesi. Tas sastāvēja no īsiem un gariem pīkstieniem un nelielām pauzītēm ik pēc brīža. Ziņojums tika pierakstīts uz papīra – īsie signāli ar punktu ‘.’, garie signāli ar horizontālu svītriņu ‘-‘ un nelielās pauzītes ar vertikālu svīru ‘|’. Drošības dienesta jaunie darbinieki ilgi bija nesaprašanā, kas tas tāds ir.
Palīgā tika aicināts superspiegs ar segvārdu 007, vai viņš nezinot, kā varētu atkodēt ziņojumu. Spiegs pēc padomāšanas teica, ka viņam reiz, sēžot cietumā, nācās iemācīties analoģisku ziņu nodošanas veidu. Cietumnieki līdzīgā veidā klauvēja pa sienu.
Pamēģinājis mazliet atšifrēt tekstu, superspiegs 007 konstatēja, ka vai nu vājo signālu dēļ vai arī pierakstītāja paviršības dēļ, nav atzīmētas visas pauzes vai to ir pārāk daudz. Bez tam viņš brīdināja, ka pēc atmiņas izveidotā kodu tabula var būt nepilnīga, t.i. daļu no teksta neizdosies atšifrēt, kamēr netiks iegūta pilna kodu tabula.
Drošības dienests, uzzinājis, ka Latvijā LU FMF 2.kursa studenti ir ar labām programmēšanas zināšanām, pa saviem slepenajiem kanāliem pasūtīja tiem atšifrēt ziņojumu. Visus ziņojuma fragmentus, kas atrodas starp divām simbola beigu pauzēm un kas nav atrodami kodu tabula, ir jāapzīmē ar ‘~’. Liekās pauzes ir jāignorē. Ja teksta beigās nav pauzes, tad pēdējais fragments ir neatpazīstams (pierakstītājs nelika pauzi, ja nebija pārliecināts, vai vēl kāds signāls sekoja vai nē).