Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:730244
 
Author:
Evaluation:
Published: 19.02.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Extract

Pēc otra pasaules kara, atjaunotas valsts pazemināja tirdzniecības ierobežojumus. Tāda tirdzniecības liberalizācija ir izcelta no divas pieejas. Pirmā – abpusēja tirdzniecības dalībnieku savstarpēju samazināšana. Tarifu samazināšana saskaņota ar PTO un GATT dalībvalstīm.
Otra – tirdzniecības liberalizācija notiek kad valsts kopums, tipiski reģionālā pamatā, izveidoja reģionālu tirdzniecības nolīgumu. Starp šīm valstīm ir zemi ārpustarifu tirdzniecības barjeri un viegla importēšana un eksportēšana.
Reģionāli tirdzniecības nolīgumi (RTN) ( brīvas tirdzniecības zonas un muitas apvienības) ir bija izņēmumu PTO ietvaros. Tās ir speciālas vienošanās starp noteiktām valstīm preču un pakalpojumu eksporta un importa jomā.1

Reģionālas tirdzniecības nolīgumu veidi
Ekonomiska integrācija ir ierobežojumus likvidējošais process starptautiskā tirdzniecībā, maksājumi, un faktora kustīgums. Ekonomiska integrācija rodas divās vai vairākas nacionālas ekonomikas apvienībās RTB ietvaros.
Reģionālas tirdzniecības nolīgumu veidi:
• Brīva tirdzniecības zona;
• Muitas apvienība;
• Kopējais tirgus.2
Brīva tirdzniecības zona - 1968. gadā 1. jūlija bija atcelti muitas nodevas tirdzniecībā starp Eiropas ekonomiskās kopienas dalībvalstīm. Stājas spēkā vienotais muitas tarifs ar trešajām valstīm. Piemēram, Ziemeļamerikā (ASV, Kanāda un Meksika) 1993. gadā noslēdza līgumu par tirdzniecības liberalizāciju. Tā bija Ziemeļamerikas vienošanās par brīvās tirdzniecības telpu (NAFTA).
Muitas apvienība- tas ir vienošanās starp divās vai vairākiem tirdzniecības valstīm par tarifu un muitas atcelšanu. Viens no spilgtiem piemēriem ir BENILUX( Beļģija, Nīderlande, Luksemburga) valstīs, kur bija parakstīta Muitas ūnija 1948 gadā.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register