Ekonomika ir sociāla zinātne, kas pēta, kā sabiedrība lieto ierobežotos resursus savu vēlmju apmierināšanai, cilvēku rīcību preču un pakalpojumu ražošanā, tirgošanā un patērēšanā. Ekonomikas vēsture – sabiedriska zinātne, kuras pētīšanas priekšmets ir sabiedriskā ražošana un tās attīstība, ražošanas spēku un ražošanas attiecību attīstība un mijiedarbība tanīs konkrētās formās, kādas ražošanas veids savā vēsturiskajā procesā pieņem dažādos laika posmos un zemēs. Tās pētīšanas objekts ir tāda cilvēku sabiedrības puse kā ekonomika, tas ir, sabiedriskā ražošana, tautas saimniecība. Ekonomikas vēsture pēta sabiedriskās ražošanas attīstību konkrētās zemēs, tā māca mums, kā, izmainot ekonomisko kārtību, rīkoties efektīvāk un racionālāk.
Ekonomikas vēsture iedalās trijās daļās:
pasaules, dažādu valstu, reģionu ekonomikas vēsture (valstu ekonomiskā politika, atsevišķu vēstures notikumu sekas un ietekme uz ekonomiku, utt.);
tautsaimniecības vēsture (ražošanas paņēmienu teorija, mājsaimniecību mehānisma, atsevišķu ekonomikas procesu vēsture).…