Praktiskais darbs studiju kursā statistika II psihologiem, pildīts 1.variants
1.Noteikt visu 6 skalu atbilstību normālsadalījumam sieviešu un vīriešu grupās, izmantojot Kolmogorova-Smirnova un Šapiro-Vilka testus.
Komentēt, paskaidrot iegūtos rezultātus.
2. Noteikt dzimumsadalījuma izlasē atbilstību vienmērīgam sadalījumam, komentēt iegūto rezultātu.
3. Dot atbildi uz pētījuma jautājumu: Vai ienākumu līmeņa grupa un izglītība ietekmē pētāmo ISI un SACS skalu rezultātus (visiem respondentiem kopā),
paskaidrot rezultātus.
4. Noteikt, vai pastāv atšķirības starp testu skalu rezultātiem sieviešu un vīriešu grupās, izmantojot neparametrisko testu, pamatojot testa izvēli un interpretēt iegūtos rezultātus.
5. Noteikt, vai pastāv atsķirības starp izglītības līmeņiem sievietēm un vīriešiem,izmantojot neparametrisko testu, pamatojot testa izvēli un interpretēt iegūtos rezultātus.
6. Noskaidrot, vai pastāv statistiski nozīmīgas atšķirības skalu rezultātos respondentiem ar dažādiem izlītības līmeņiem, izmantojot kādu no neparametriskiem testiem, pamatojot testa izvēli
un interpretēt iegūtos rezultātus.
7. Noskaidrot, vai pastāv sakarības un kādas tās ir starp ISI un SACS skalu rezultātiem sieviešu grupā, pamatojot koeficienta izvēli
un interpretēt rezultātu.
8. Uzzīmēt vienu grafisko attēlu pēc izvēles kādai iepriekš aprēķinātai sakarībai, interpretēt redzamo.
9. Noskaidrot, vai dzīves sapratne, dzīves nozīmīguma izjūta un spēja tikt galā ar dzīvi (ISI skalas) ietekmē, un cik lielā mērā ietekmē sociālā atbalsta meklēšanu (SACS 3. skalu).
. Komentēt iegūtos rezultātus.
10. Noskaidrot visu 6 skalu (ISI - 3 un SACS - 3) testa ticamības (noturīguma, drošuma) rādītājus. Komentēt iegūtos rezultātus.