Masveida ražošanā ir svarīgi, lai attiecīgās mašīnu detaļas tiktu izgatavotas vienādas. Tomēr pilnīgi vienādas detaļas nav iespējams izgatavot, kaut arī apstrāde uz visprecīzākajiem darba galdiem un ar visprecīzākajiem darba paņēmieniem. Praksē detaļu identitāte nav nepieciešama, jo zināmu kļūdu robežās šādas detaļas būs derīgas un tās iespējams savstarpēji apmainīt.
Detaļu iemontēšana mašīnā vai tās mezglā bez papildus piestrādes sauc par pilno savstarpējo apmaināmību.
Mašīnbūvē lieto arī nepilno(daļējo) savstarpējo apmaināmību. Šajā gadījumā izgatavotās detaļas šķiro pa izmēru grupām un saliekot mezglu, izvēlas detaļas tikai no noteiktas grupas, kurā detaļu izmēri visvairāk atbilst nepieciešamā salāgojuma raksturam. Tas paver iespēju specializētajās rūpnīcās masveidīgi izgatavot standartizētas sastiprināšanas detaļas (skrūves, uzgriežņus, paplāksnes u.c.), pārvadu detaļas(zobratus, gultņus).
Lai panāktu savstarpējo apmaināmību, ražošanā jāievēro pamatnosacījumi:
a) pareiza rasējuma noformēšana;
b) pielaižu un sēžu sistēmas ievērošanai;
c) precīza tehnoloģiskā procesa izpilde;
d) pareiza darba vietas un instrumentu saimniecības organizācija;
e) precīza detaļu mērīšana;
f) mērvienības ievērošana;
g) ražošanas kultūras ievērošana
Mašīnbūvē un aparātu būvē detaļu precizitāti nosaka un novērtē SEPP valstu standartu sistēma ‘’vienota pielaižu un sēžu sistēma SEPP valstīm’’(VPSS-SEPP). Tāpat ‘’VPSS-SEPP’’ nosaka arī galvenos jēdzienus un apzīmējumus. Katrai detaļai izšķir saistības(salāgotas) un brīvos izmērus. Par saistītiem sauc izmērus tām detaļu virsmām, kuras pēc detaļas iemontēšanas saskaras ar citu detaļu virsmām. Par brīviem izmēriem sauc izmērus tām virsmām, kuras pēc detaļas iemontēšanas konstrukcijā nesaistās ar citu detaļu virsmām.
…