Internet sāka attīstīties 90-o gadu sākumā. Lietišķie cilvēki ātri novērtēja iespējas, kuras piedāvāja jaunā informācijas tehnoloģija. Datoru tirgus pārdzīvoja jaunā programnodrošinājuma un aparatūras uzplūdi.
Apskatīsim Internet tehnoloģijas pamatelementus.
Ir jāatzīmē šis vides decentralizētu struktūru. Pasaulē nav centrālā vadības orgāna, kas seko Internetā novietojamai informācijai. Šo lomu spēlē lietotāji, kas ir pieslēgti Internet videi, kas arī nosaka, kāda informācija tiks izvietota un kā tā tiks nodota. Tāda pilnīgi sadalīta struktūra padara Internet par ļoti elastīgu un dod iespēju uzturēt neierobežotu lietotāju skaitu. Tomēr pieslēgtiem pie Internet ir jāatbilst noteiktiem standartiem. Šos standartus apstiprina dažas brīvprātīgas organizācijas. Piemēram Internet arhitektūras padome (INTERNET ARCHITECTURE BOARD – IAB) izskata un apstiprina raidījuma protokolus un numerācijas standartus. Internet tehnoloģisko normu komiteja nosaka ikdienišķa darba tīklā standartus. Internet savienība publicē dažādus standartus un nodrošina koordināciju starp dažādiem Internet kontrolējošiem orgāniem, pakalpojumu piegādātājiem un lietotājiem.
Pieeju pie Internet var dabūt, nodrošinot savienošanu ar Internet pakalpojumu piegādātāju (INTERNET SERVICE PROVIDER). Provaiders spēlē Internet starpnieka (vadītāja) lomu, nodrošinot Internet lietotāju pieslēgumu ar maršrutizatora palīdzību. Lietotājas pieslēdzās pie provaidera maršrutizatora ar telefona vai izdalītas līnijas palīdzību.
Vairums provaideru ir tiešie provaideri. Priekš tādiem provaideriem Internet pieejas nodrošināšana ir viņu pamatdarbības veids. Papildus pakalpojumi, ko sniedz provaideri ļoti stipri atšķīrās. Daži provaideri nodrošina tikai pieejas iespējamību un nesniedz nekādus papildus pakalpojumus. Citi var jums iznomāt vietu personīgajām WEB- serverim, piedāvāt pastāvīgu pieslēgumu vai palīdzēt WEB- servera noformēšanā un vadīšanā. …