Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:982256
 
Author:
Evaluation:
Published: 03.02.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Nonākot pirtī pēc smagas fiziskas slodzes, ieteicams veikt nelielu pašmasāžu. Masāžas kustības izdara limfvadu virzienā, nesteidzīgi tuvojoties limfu mezgliem. Pašus limfu mezglus aizskart nav ieteicams. Nepieciešams ievērot noteiktu darbības secību: masēt sāk no pēdas – uz cirksni, no delnas – uz plecu. Krūtis masē no vidusdaļas uz sāniem, kaklu – no matiem uz atslēgas kaula pusi. Procedūras ilgums – 10-15 min.
Daži pašmasāžas paņēmieni:
• Sēžot uz sola, izvingriniet kāju pirkstus, tos iztaisnojot un saliecot. To pašu veic ar pēdu. Masējot izvingrina apakšstilba muskuļus.
• Kājas masē, enerģiski glāstot virzienā no pēdas uz celi, nepieļaujot ādas kroku veidošanos. Izvingriniet ikru muskuli – apņemiet ar rokām un it kā “viļājiet” starp pirkstiem .
• Gūžas masāžas sākumā izstiepj kāju. Uzsāk ar glāstīšanu, turpina ar žņaudzīšanu. Tiek pastiprināta asinsrite. Žņaudzīšanu sākumā izdara ar vienu roku, pēc tam ar abām. Enerģiskas kustības veic virzienā no ceļa uz cirksni. Var arī ar abām rokām veikt vieglus sitienus.
• Pats grūtākais ir muguras masāža. Aizliek rokas aiz muguras un ar delnu augšpusi veic muguras berzēšanu – no lejas uz augšu un otrādi, no jostas daļas – uz lāpstiņām un atpakaļ.
• Krūtis masē no centra uz pleciem. Sievietēm, veicot krūšu masāžu, nav ieteicams aizskart krūts piena dziedzerus.
• Vēderu masē, glāstot pulksteņa rādītāja kustības virzienā, pamazām samazinot darbības virzienu. Pēc tam vēderu nedaudz viegli pamīca. Ar abām rokām satur vēdera mīkstos audus un tuvina vienu otram. Lai gūtu labāku efektu, apguļas un saliec kājas, jo šādā stāvoklī vēdera muskuļi ir maksimāli atslābināti.
• Kaklu masē, enerģiski glāstot ar plaukstām virzienā no pakauša uz pleciem. Pēc tam berzē un izmīca, spiežot ar pirkstiem, izdarot apļveida kustības.

AUSTRUMU MASĀZAS DAŽI VEIDI
Austrumu masāžas pamatā ir dabiskās enerģijas plūsmas un enerģijas līdzsvara ietekme uz veselību un ārstēšanās teoriju. Austrumu masāžai ir daudz kopīga klasisko masāžu, bet vienlaikus ir arī atšķirības: masējošā iedarbība ir vērsta uz meridiāniem, kuros ir koncentrēti bioloģiski aktīvi punkti. Iedarbība uz bioloģiski aktīvajiem punktiem ir balstīta uz austrumu mediķu priekšstatiem par dzīvības enerģiju un tās kustību pa neredzamiem kanāliem – meridiāniem. Dzīvības enerģija stingri noteiktā secībā cirkulē pa pamat kanāliem un “baro” orgānus un sistēmas un nodrošina to saskanīgu funkcionēšanu. Slimība rodas tad, ja kaut kāda iemesla dēļ pavājinās vai tiek traucēta dzīvības enerģijas plūsma.
Taizemiešu Tai masāža.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −1,48 €
Work pack Nr. 1124319
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register