Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:204756
 
Author:
Evaluation:
Published: 14.03.2005.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Used
Extract

Šķiet galvenā Pitrima Sorokina darba „Sociālā un kultūras dinamika” ziņa, ko autors gribējis paust, ir pirmskara sabiedrības vērtību un morāles pilnīgs pagrimums, kas agri vai vēlu novedīs pie katastrofas. Sorokina darbs, lai arī sākotnēji teorētiskas domas attīstības paraugs, noslēdzas emocionālā nākotnes sabiedrības katastrofas paredzējumā.
Sasaiste ar autora izvirzīto teoriju šajā redzējumā ir visai niecīga, respektīvi, autors izvirza virkni apgalvojumu par dažādās dzīves sfērās gaidāmām kataklizmām, neizskaidrojot, kādā veidā šie apgalvojumi sasaucas ar autora teorētiskajām nostādnēm. Visas minētās traģēdijas – apziņas aptumšošanās, ļaunums, aprēķins, blēdības, miesiskas baudas, iekāre, sekss, visu karš pret visiem, beztiesiskums, morāles un vērtību pagrimums utt. – autors saista ar sajūtu (sensate) kultūras dominēšanu sabiedrībā, kas agri vai vēlu rezultēsies jaunas integrētas sabiedrības kultūras atdzimšanā.
Autora redzējums par labāku sabiedrību saistās ar autoritatīva režīma nākšanu pie varas. Lai gan P. Sorokins nerunā par politiku, un politikas iekārtu katrā no kultūras sistēmām, tomēr viņa, apgalvojums, ka sabiedrību uz labāku nākotni vedīs tieši sabiedrības gaišākie prāti, ka tikai šiem cilvēkiem būs vara pār masām, liek domāt tieši tā. Un šis nav vienīgais aspekts, kurā autors pauž pats savu vērtīborientāciju, tādejādi padarot savu teoriju subjektīvu. P. Sorokuns vairākkārt nepārprotami liek nojaust par apjausmas (ideational) kultūras pārākumu pār citām kultūras formām, kaut vai tāpēc, ka tās ir sakrālākas. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,98 €
Work pack Nr. 1129955
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register