Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
7,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:848670
 
Author:
Evaluation:
Published: 13.11.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 1 units
References: Not used
Extract

1. Kas ir politiskais konflikts?
Atkarībā no sabiedrības politiskās kultūras un valsts varas politiskās morāles konflikti var attīstīties pretējos virzienos – konstruktīvā un destruktīvā, racionālā vai cīņā starp ienaidniekiem. Tādēļ demokrātiska politiskā sistēma ir konfliktu regulēšanas, vadīšanas un kārtošanas sistēma. Tas prasa attīstītu konflikta apziņu politiskajās partijās, parlamentā, valdībā, kā arī sabiedrībā un masu mēdijos. Tātad konflikta attīstības virzienu nosaka sabiedrības politiskā kultūra, personību sistēma sabiedrībā un valsts varas politiskā morāle. Ne mazāk svarīgu vietu un lomu politiskajos konfliktos ieņem masu mēdiji, ietekmējot konfliktu virzienu, partijas un sabiedrības interešu grupas, kas saista politisko sistēmu ar sociālo sistēmu, ar sabiedrību.
Politiskais konflikts vienmēr ir subjektu interešu, vērtību vai arī identifikācijas sadursme, kas izpaužas kā diskusija vai cīņa par ietekmi politikā : politisko lēmumu pieņemšana, vieta politiskajā sistēmā – pozīcija vai opozīcija, materiālo un finanšu resursu sadale ( budžets) , partijas vai politiski ekonomiskās grupas interešu virzīšana valsts līmenī, izmantojot politisku lēmumu, cīņu priekšvēlēšanu kampaņās par vietu parlamentā. Tātad politisku konfliktu var trakltēt, kā tā subjektu sadursmi un cīņu, diskusiju un sarunas, kuru pamatā ir pretējas politiskās inetereses, vērtības vai identifikācija.
Politiskajos konfliktos par noteicošo faktoru kļūst starpniecības aģentūras _ partijas, masu mēdiji un nevalstiskās organizācijas - ,to nostāja un aktivitāte konfliktā. Masu mediju nostāja politiskajā konfliktā var to pārvērst par politisku krīzi. Kad masu mediji iesaistās konfliktā, nostāties viena politiskā spēka pusē – politiski pozicionējas. Tad politiskā konflikta analīzes vietā sākas politiskā aģitācija par labu vienam subjektam. Konflikta eskalācija paver destruktīvas attīstības ceļu.Vārda brīvība bez personiskās atbildības var kļūt par draudu demokrātijai, paralizējot tās virzītājspēku – politisko konfliktu – un pārvēršot to par cīnas placdarmu .

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register