Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:393280
 
Author:
Evaluation:
Published: 07.04.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Politiskā sistēma vai režīms, ietver sevī ne tikai valsts mehānismus un institūcijas, bet arī struktūras caur kuriem viņi sadarbojas ar pilsonisko sabiedrību. Politiskie režīmi ir efektīva ekonomiskas dzīves iekārta, jo viņus regulē politiskie procesi caur kur viņi darbojas. Režīms – tas ir likumu sistēma.
Aristoteļa sistēma bija bāzēta uz 158. Grieķijas pilsētu analīzes. Viņa atbild uz 2. galvēniem jautājumiem: 1. Kas pārvalda?
2. Kas no likuma saņem labumu?
Aristotelis ticēja, ka vara un valdība var būt viena cilvēka, mazas grupas vai vairāku cilvēku rokās. Tāda veidā viņš ieveda 6. jaunas valdības formas.
Aristoteļa mērķis bija izanalizēt valdības formas lai izveidotu ” ideālu ” konstitūciju. Pēc viņa domām ja cilvēki lietoja tādas valdības formas kā oligarhija, demokrātija un tirānija, viņi valdīja tikai savās interesēs. Tirāniju viņš klasificēja kā visbriesmīgāko pārvaldes formu, jo viņa padara cilvēkus par vergiem. Savukārt politija bija atzīta, ka vispraktiskākā valdības forma, jo viņa paredzēja, ka valda vairāki cilvēki un respektē visas sabiedrības intereses.
Aristoteļa idejas vēlāk attīstīja tādi domātāji, ka Tomass Hobbs un Žāns Bodēns. Pēc viņu domām viss bāzējas uz suverēnas vāras, kurai bija jāgarantē, kartība un likumība.
Vēlāk tādi liberāļi, ka Džons Loks un Monteskjē ticēja, ka suverēnu varu realizē paši cilvēki, nevis monarhs. Cilvēkiem jāpieder viņu individuāla brīvība.
Sākot no 18. gadsimta beigās režīmu klasifikācija arvien attīstījās. To pierāda republikanisma rāšanās Amerikā un demokrātiskā radikālisma rāšanās Francijā.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,98 €
Work pack Nr. 1157907
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register