Galvenais iemesls, kāpēc pētījumi tiek veikti izlases veidā, nevis pētot visu grupa ir fakts, ka bieži var gadīties, ka izvēlētā grupa ir tik apjomīga, ka nav iespējams to izpētīt, pētot visus tās dalībniekus, vienalga vai tie būtu cietumnieki, visi politiski aktīvie iedzīvotāji, vai vēl kāda grupa.
Pati vienkāršākā izlases tehnika ir izlase pēc nejaušības principa. Šajā tehnikā jebkuram sabiedrības elementam var gadīties, ka tieši viņš tiek izraudzīts izlasei. Šī metode izturas pret mērķauditoriju kā pret unitāru kopumu. Izpēte sākas ar izlases rāmi, kurš satur sarakstu ar visiem iedzīvotājiem, vai sarakstu, kā to var iegūt.
Stratificētā izlase atšķiras no iepriekšējās ar to, ka tā iedala sabiedrību vairākās apakšgrupās. Šo metodi lieto, kad vēlas apskatīt kādu no iedzīvotāju pamat grupām, kura ir tik maza, ka parastā izlase pēc nejaušības principa, būtu pārāk apjomīga metode priekš šīs grupas. Kad ir vēlēšanās palielināt īpašas pamat grupas nozīmi, tiek lietota stratifikācijas metode. …