Politoloģija- ir zinātne par politiku. „Logos”- mācība, „Politio”- politika grieķu vālodā. Politiskā socioloģija- franču tradīcija. Brītu- amerikāņu tradīcijā ir visbiežāk tiek izmantots jēdziens- politikas zinātne.
Politoloģija ir starpdisciplināra zinātne, kas parādījās pēc II pasaules kara, kaut arī interese par politiku pastāvēja lidztekus cilvēces pastāvēšanai. Pec II pasaules kara izveidojas bipolāra pasaule, proti, globālajā līmenī pastāvēja divas noteicošas politiskās formalizācijas- ASV un PSRS, jeb komunistiskais bloks un kapitālistiski- demokrātiskais. Katras sistēmas pārstāvjiem bija nepieciešams parādīt savas politiskas sistēmas priekšrocības un prioritātes.
Politoloģija gandrīz nav originālas metodoloģijas, savos pētījumos politoloģija balstās uz citu zinātņu metodoloģiju (ekonomiskās metodes- procesu modelēšana, datu masīvu analīze; socioloģija; vēsture) Vēstures zinātne palīdz saprast dokumentus un pašreizējo situāciju. Vēl viena zinātne, kuras metodoloģiju izmanto- ir personības un sociālā psiholoģija, jo politoloģijā ir dzīvi cilvēki. Cilvēki tiecas pēc varas, naudas. Jebkuras varas robežas ir noteiktas, vara ir ierobežota. Sociālā psiholoģija- sociums un indivīds. Politoloģija ir atkarīga no tiesību zinātnēm, jo pastāv likumi, normas- kā arī ētiskas normas. Politoloģiem bieži nākas skaidrot likumus. Vēl viena zinātne ir matemātika. Matemātiskā modelēšana sevišķi varbūtības teorija ļauj izplanot un paredzēt, kas notiks.…