Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
6,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:490222
 
Author:
Evaluation:
Published: 03.12.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

.Politoloģijas priekšmets: būtība, struktūra
politoloģija - zināšanu kopums par politiku., kas veido speciālo zinātņu un zinātnisko disciplīnu sistēmu, kura pēta politiskās parādības un procesus. Politikas dziļākā jēga – pasargāt sabiedrību no spontāna pašsairuma (entropijas), t. i., jāsaglabājas ir pašai sabiedrībai. Politoloģija ir zinātne par sabiedrības un sabiedrisko procesu pārvaldīšanu. Politika ir sabiedrības pārvaldīšana, lielu sociālo grupu interešu saskaņošana. Politika ir otrās kārtas risinājums attiecībā pret pirmo, katra grupa uzstāda savas prasības un politika tās saskaņo. Politikas virsuzdevums ir sabiedrības optimāla atražošana. Pētījumobjekts – sabiedrība. Politikas struktūras iedalījums: # horizontālais – iekšpolitika ( sociālā, ekonomiskā, aizsardzības u.c. politika), ārpolitika; # vertikālais – politika dažādos sabiedrības, valsts administratīvajos līmeņos – visas valsts, rajonu, pilsētu, pagastu u.t.t.
Objekts – sabiedrība - valsts. Politologi pēta kā valsts ietekmē sabiedrību. Sociologi pēta kā sabiedrība ietekmē valsti. Politologi pēta taisnīguma problēmu.
Priekšmets - politika, politiskās attiecības, politiskie procesi.
2. M.Ostrogorska, M.Vēbera, R.Mihelsa ieguldījums politikas zinātnes attīstībā
Moisejs Ostrogorskis – sarakstījs grāmatu „Demokrātija un politiskās partijas”, kas pieder pie politiskās zinātnes klasikas, tā ir likusi pamatus mūsdienu politiskajai socioloģijai un izdarījusi būtisku spiedienu uz pasaules politisko domu XX gs. M.O. pirmoreiz atklāj varas un vadības mehānismu mūsdienu sabiedrībā, parādot pretrunas starp demokrātijas principiem un reāli funkcionējošām politiskām partijām. Ātrā pāreja no tradicionālās sabiedrības pie demokrātiskas, pārvēršot masas par reālu faktoru politiskajā procesā. M.O. pirmais noteica saikni tādiem parametriem mūsdienu attīstībā kā pāreja pie masu sabiedrības un iespējas manipulēt ar vēlētāju gribu, masu un politisko partiju savstarpējo sakarību, šo pašu partiju birokratizāciju un formalizāciju nežēlīgā konkurencē cīņā par varu. Visas šīs tendences izpaužas izveidojoties īpašai politiskajai mašīnai, kas ļauj līderim koncentrēt varu pār pārējām struktūrām. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,98 €
Work pack Nr. 1125981
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register