Sangviniskā temperamenta cilvēku raksturo kā dedzīgu, ļoti produktīvu darbinieku, taču tikai tādā gadījumā, ja darbs viņu interesē, respektīvi, ja viņš atrodas pastāvīgā ierosas stāvoklī. Turpretim, ja tāda nav, viņš kļūst miegains, laisks. Melanholiskā tipa cilvēks ir viegli aizvainojams, piemīt tieksme noslēgties. Ierastos apstākļos, īpaši draudzīga kolektīvā, melanholiķis spēj uzturēt diezgan labu kontaktu ar biedriem, sekmīgi veikt uzticēto darbu, būt neatlaidīgs un pārvarēt grūtības.
Sangviniķim raksturīgs liels kustīgums, viegla pielāgošanās mainīgajiem dzīves apstākļiem. Viņš spēj ātri rast kontaktu ar cilvēkiem, mīl sabiedrību, brīvi jūtas nonākot jaunā situācijā. Sangviniķim emocijas viegli rodas, viegli mainās, šī iemesla dēļ viņš spēj ātri atbrīvoties no drūmā noskaņojuma, kā arī ilgstoši būt optimistiskā noskaņojumā. Sangviniķim ir tieksme uz asprātību, viņš ātri uztver jauno,
Melanholiķi jūtas nedroši, noslēdzas sevī, īpaši satiekoties ar nepazīstamiem cilvēkiem, nonākot grūtos apstākļos, pārdzīvo lielas izbailes bīstamās situācijās.
Līdz ar to var secināt, ka melanholiķi ir vairāk intraverti attiecībā uz visu jauno, turpretī sangviniķi ir ekstraverti, gatavi jebkuriem jauniem kontaktiem.
Melanholiķiem ir izteikta reaktivitāte, viņi spēj koncentrēties uz kādu konkrētu darbību, ja nav gaidāmi, kādi strauji pavērsieni, kas melanholiķi var iedzīt izmisumā. Piemēram, melanholiķis vada zemūdeni un pēkšņi sāk skanēt trauksme, kas liecina par avārija iespēju, šāda situācijā melanholiķis nevis skries un darīs kaut ko lietas labā, bet var vienkārši saķert galvu šausmās. Sangviniķis šādā situācijā loģiski apsvērs visus par un pret un rīkos attiecīgai situācijai atbilstoši.
…