Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:713439
 
Evaluation:
Published: 24.11.2008.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Padomju Savienība
1917. gada Krievijas revolūcija boļševiku veikto varas sagrābšanu Krievijā 1917. gada novembrī (pēc vecā stila oktobrī).
Revolūciju var iedalīt divās atsevišķās fāzēs. Vispirms notika 1917. gada Februāra revolūcija, kas gāza no troņa Krievijas impērijas caru Nikolaju II un izveidoja Pagaidu valdību kurā dominēja mēreni noskaņoti sociālisti. Savukārt oktobrī Vladimira Ļeņina vadītā komunistu partija veica valsts apvērsumu un gāza Pagaidu valdību. Revolūcija skāra gan pilsētas, gan lauku apvidus. Lai gan galvenie revolūcijas notikumi norisinājās Maskavā un Sanktpēterburgā, plaši nemieri notika arī laukos.
Ļeņina nākšana pie varas jau 1918. gada otrajā pusē izraisīja Pilsoņu karu kurš turpinājās līdz 1920. gadam. Pēc uzvaras Pilsoņu karā, komunisti 1922. gada 22. decembrī izveidoja Padomju Savienību kura pastāvēja līdz 1991. gada decembrim.
PSRS (Padomju Sociālistisko Republiku Savienība) - pasaulē lielākā valsts, kas pastāvēja Eirāzijas ziemeļos no 1922. līdz 1991. gadam.
Līdz 1989.-1990. g. tajā pastāvēja nedemokrātiskā valsts iekārta; šo iekārtu Staļina valdīšanas periodā (1929-1953) bieži uzskata par totalitāru. Pati PSRS ideoloģiskā un politiskā vadība šīs valsts iekārtu definēja kā proletariāta diktatūru, vēlāk - kā sociālistisko demokrātiju.
PSRS bija centralizēta plānveida ekonomika. Zeme un ražošanas līdzekļi PSRS bija valsts īpašums, kas skaitījās visas tautas, bet faktiski to pārvaldīja komunistiskās partijas nomenklatūra. PSRS bija viena oficiālā valoda – krievu, PSRS bija viena nodokļu sistēma, tos iekasēja centrālajā budžetā.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register