Senās Grieķijas kultūru var iedalīt 3 periodos:1.Arhaika(apt.2000-500g.p.m.ē.);2.Klasika(apt.500-350g.p.m.e.)3.Hellēnisms(350- līdz pat romiešu iebrukumam).
Pastāv jautājums:"Kas bija un vai ir bijusi kultūra šajā teritorijā pirms arhaiskā perioda?"
6-4 g.t.p.m.ē.-tagadējā Balkānu teritorijā ir dzīvojusi mūsdienās nepazīstama zemkopju tauta , kurai bijuši augsti sasniegumi lopkopībā(pieradināti mājdzīvnieki,gan izņemot zirgu),keramikā(apgleznoti trauki),pazīstama rakstība,kas kalpojusi kulta vajadzībām un bijusi pazīstama gan tikai elitārajam slānim.
Ap 2500 g.p.m.ē. noticis straujš kultūras uzplaukums.Grieķi sākuši apstrādāt metālrūdu,keramikā parādījās ar podnieka ripu veidoti priekšmeti.Parādījās arī divu veidu lineārās rakstības -"A"un"B",tacu "A" nav atšifrēta pat mūsdienās.Tajā pat laikā "B" rakstības atšifrēšana nedod īpašu priekšstatu par tai laikā pastāvošo iekārtu,nedz arī mitoloģiju,jo pieraksti attiecas tikai uz saimniecisko dzīvi.
Sakarā ar arhioloģiskajiem izrakumiem,kuri 19.gs. notika Krētas salā,tika atrastas ļoti specifiskas kultūras paliekas,kuru vēlāk nosauca par Krētas kultūru.Šīs kultūras pamatā ir NEINDOEIROPIEŠU cilšu ienākšana Balkānos(tie sevi ir dēvējuši par AHAJIEŠIEM).Toreiz Krētas salā tika uzbūvētas tādas pilis-pilsētas kā Knosa,Mallija,Faista.…