Mitoloģija ir teiksmu kopums par dieviem un varoņiem. Grieķu tauta, būdama sadalīta daudzās ciltīs, nebija vienprātīga nostāstos par saviem dieviem. Katrai valstiņai, katram ciemam vai kopienai bija pilnīgi atšķirīgas versijas, kuras dzejnieki savukārt visai patvaļīgi pārveidoja un variēja. Tādējādi gadsimtu gaitā sakrājies ārkārtīgi plašs un daudzveidīgs materiāls, no kura mēs izraugāmies tikai visvairāk izplatītos nostāstus, pārņemot atsevišķas detaļas no skaistākajiem un interesantākajiem variantiem.
Mitoloģija nebūt vēl nav īsta reliģija. Reliģija balstās galvenokārt uz kultu, uz rituāliem, kas atšķirībā no nepatstāvīgiem un ļoti mainīgiem mītiem ir stabilāki, iztur laika pārbaudi un saglabā visai senas ticējumu formas. Pateicoties kulta konservatīvismam, varam vispārējās līnijas restaurēt vissenāko grieķu ticību un pat noteikt, ko tanī ieviesušas tautas, kas mitušas Hellādā, pirms tur apmetās hellēņi.
Mitoloģija vienmēr bijusi atzīta par vienu no visskaistākajiem grieķu fantāzijas veidojumiem, un tā pastāvīgi bijusi nemirstīgu tēmu, motīvu un simbolu krājums, bez kuriem arī mūsu dienās māksla nevar iztikt un pie kuriem tā atkal un atkal atgriežas.…