Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:216443
 
Author:
Evaluation:
Published: 14.12.2004.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 4 units
References: Used
Extract

Reliģija ir viens no visstiprākajiem, dziļāk izjūtamajiem un visvairāk ietekmējošiem spēkiem sabiedrībā. Tā ir noteikusi cilvēku attiecības vienam ar otru, ietekmējot sabiedrību, tās ekonomisko un politisko dzīvi. Reliģiskā ticība un vērtības motivē cilvēka darbību, tas ir savs izteikšanās veids. Reliģija pasargā cilvēkus no bezpalīdzības. Filozofs Zigismunds Freids uzskatīja, ka bērns, kas ir bezspēcīgs, meklē šo “pajumti” pie vecākiem, bet pieaugušais – pie Dieva.
Zinātnieks Džonstouns ir noteicis galvenos elementus, kas nosaka, kas ir ticība, kas to raksturo. Pirmkārt, reliģija ir saistība ar noteiktu cilvēku sabiedrību. Cilvēkam ir vieglāk ticēt kādam pārdabiskam spēkam, nekā atzīt sabiedrības pārsvaru pār sevi. Reliģijā atspoguļojas arī sabiedrības struktūra.
Otkārt, reliģija asociējas ar jēdzieniem, kuri tiek tradicionāli uzskatīti par svētiem. Tā parāda atšķirību starp ikdienas dzīves norisēm, dzīves priekšmetiem un neparastām parādībām – brīnumiem. Tās ir parādības, kas ar kaut ko pārdabisku, ar kādu spēku veic darbības, ko nevar izskaidrot prāts un kuru neierobežo dabas likumi.
Treškārt, ar reliģiju saprot noteiktu ticējumu kopumu – ticību. Tā skaidro cilvēcisko būtību, apkārtējo dabu un augstākstāvošos spēkus.
Ceturtkārt, reliģija prasa īpašu darbību un rituālu kopumu. Rituāli ir paraugi uzvedībai pret svētiem un augstākstāvošiem spēkiem. Rituāli ir vērtības, kas nosaka, kā cilvēkiem jāuzvedas svētu lietu tuvumā. Paši rituāli sevī nesatur reliģisku nozīmi, kaut gan tā tas notiek, ja cilvēki vēlas izteikt savu saikni ar svētiem spēkiem. Reliģija nosaka, kā jādzīvo sabiedrībā, ko drīkst darīt un ko ne, kādām jābūt cilvēka attiecībām ar apkārtējo.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register