Romas impērija ir valsts, kurā valdīja pagānu kultūra, tas ir, daudzu dažādu dievu, dievību un dievu pielūgšanas kultūra. Cilvēki pielūdza zibens dievu un auglības dievieti, kara dievu un mīlestības dievieti, zagļu dievu un pavarda dievieti, kā arī daudzus citus. Seno romiešu godāto dievu sarakstu var turpināt bezgalīgi, jo papildus daudzām slavenām dievībām, romiešiem bija arī individuāls patrons, dievs katram cilvēkam un katrai ģimenei - ģēnijs, kā arī visdažādākie dabas gari un neticami radījumi, piemēram, nāras, pegasuses un uguns elpojošās čūskas.
Grieķu mitoloģijā galvenās nemirstīgās dievības dzīvoja Olimpa kalnā Grieķijā, un veidoja grieķu Panteonu - divpadsmit olimpiešus. To skaitā parasti ietilpa Zevs (Jupiters), Hēra (Junona), Poseidons (Neptūns), Atēna (Minerva), Apollons, Aress (Marss), Afrodīte (Venēra), Artemīda (Diāna), Haifests (Vulkāns), Demetra (Cerēra), Dioniss (Bakhs) un Hermejs (Merkūrs), kuri bija, tā teikt, pastāvīgie locekļi. Vēl vairāki dievi, arī būdami nemirstīgi, dažkārt tika ieskaitīti olimpiešos, bet citreiz - nē. Tāpat vēlāk olimpiešiem tika piepulcināti daži Zeva izcilie bērni no mirstīgajām sievietēm, piemēram, Hērakls. Turklāt Aīdam (Plutonam), kuram, kā pazemes valdniekam, arī tā kā pienāktos tikt ieskaitītam olimpiešos, šis gods parasti tika liegts, jo, lūk, viņš valdījis pār mirušajiem.
Visa antīkā māksla un literatūra ir olimpiešu caurausta, turklāt tas turpinās arī līdz mūsdienām, ieskaitot Viktoram Igo veltītā romāna nosaukumu "Igo vai Olimpio dzīve". Arī debesu jums pilns ar Olimpa dievu vārdiem, pārsvarā gan viņu latinizētajā formā.
…